Home Blog Page 2597

Slúchadlá Glow – technológia budúcnosti

Slúchadlá Glow - technológia budúcnosti
Slúchadlá Glow - technológia budúcnosti

Slúchadlá Glow. Moderné, zaujímavé, proste iné. Možno ak by ste sa na ne pozreli len rýchlo myslíte si, že svietia len preto, aby prilákali zvedavcov. Z časti máte určite pravdu. No keď sa skúsite priblížiť, zistíte, že ponúkajú toho oveľa viac.

Slúchadlá Glow ponúkajú jedinečný dizajn založený na najmodernejšej technológii, pričom sa dostali až na startupovú platformu Kickstarter.

Môžeme hovoriť o vstavanom laser light, teda o laserovom svetle, vďaka ktorému svietia. Ide o technológiu Fibrance vyvinutú  spoločnosťou Corning, ktorá vyniká najmä vďaka kryciemu sklu Gorilla Glass. Slúchadlá sú nesmierne odolné nakoľko disponujú optickým vláknom a môžete ich ohýbať ako sa vám len zachce. Dokonca pri ohýbaní nestratia ani svoju svietivosť, vďaka čomu ide o ideálny materiál pre tieto slúchadlá.

Nájdete tu aj zabudovaný snímač rýchlosti tepu, ktorý doslova rozpulzuje svietiace kábliky. No to nieje zďaleka všetko. Na slúchadlách je umiestnený aj ovládač, pomocou ktorého môžete meniť hlasitosť, prijať a položiť hovor, aktivovať Google Now či poslúžiť ako spúšť pre fotoaparát. Slúchadlá sú takisto špeciálne upravené pre fungovanie na Androide, o čom hovorí aj implementácia ovládania pre Google Now.

Ak by ste mali záujem a chceli by ste si ich zakúpiť prípadne podporiť projekt, navštívte stránku projektu na Kickstarter. Dostupné by mali byť až v júli 2015 a ich cena by mala byť približne 149 dolárov. Môžu byť buď v modrej, zelenej alebo červenej variante.

Tento článok bol prevzatý z partnerského webu itspecial.sk

Benchmark testy iOS 9!

iPhone 6
Zdroj: Unsplash / Safarulla Kasmi (úprava redakcie)

Aj keď sa to možno nezdá a iOS 9 si na naše iPhony nainštalujeme najskôr tak za 9 mesiacov, Apple už na tomto operačnom systéme tvrdo pracuje a zdá sa, že jeho hlavnou úlohou bude skvelá optimalizácia. Ukazujú to totiž prvé Benchmark testy, ktoré práve unikli na internet!

Ideme optimalizovať!

Nie že by bola optimalizácia súčasného iOS 8 na zlej úrovni ale o dokonalosti sa tu určite hovoriť nedá. Tento operačný systém je už na staršie zaradenia príliš náročný a na tých novších sa vyskytuje množstvo chýb, ktoré by tu nemali byť vôbec. Každopádne, na svete už je aj veľmi ranná fáza jeho nástupcu, ktorú Apple testuje. Dnes na internet unikli aj Benchmark testy, v ktorých dosahuje skvelé výsledky. Zdá sa teda, že hlavnou úlohou nového operačného systému, ktorý Apple predstaví už pravdepodobne v júni (oficiálnu verziu až v septembri) bude zlepšenie optimalizácie na všetkých zariadeniach, na ktorých bude podporovaný. Medzi jeho dobré stránky by mohlo patriť aj zmenšenie nárokov na pamäť, ktoré sú pri iOS 8 naozaj vysoké!

Pozrite si teda prvé Benchmark testy, ktoré dopadli pre iOS 9 veľmi dobre.

Ako nájsť iPhone aj potom, ako sa vybije?

iPhone 6
Zdroj: Unsplash / freestocks

Apple je spoločnosť, ktorá myslí úplne na všetko a práve preto pridal do svojho mobilného operačného systému iOS aj službu „Find my iPhone“, vďaka ktorej sa celosvetovo rapídne znížil počet ukradnutých poprípade stratených iOS zariadení. Čo však robiť, keď sa iPhone vybije? Ešte tu je nádej!

Odosielanie poslednej polohy

Apple v poslednej verzií operačného systému iOS 8 myslelo aj na možnosť, že sa vám počas straty váš iPhone vybije a vy tak stratíte prehľad o jeho aktuálnej polohe. Pokiaľ nemáte zapnutú služby „Odosielanie poslednej polohy“, tak máte pravdepodobne smolu, keďže váš iPhone bude vysielať len do doby, kým sa vybije. Apple však myslelo na fakt, že pokiaľ by sa zariadenie predsa len vybilo, pred tým, ako by sa dostala batéria do istého rizikového bodu, by mohla ešte odoslať poslednú informáciu o svojej aktuálnej polohe, čo by mohlo zachrániť vybité iPhony majiteľov, ktorí ich stratili. Ako však niečo podobné nastaviť? Je to veľmi jednoduché! Stačí ak prejdete do Nastavenia/iCloud/Nájsť iPhone/ zaškrtnete Odoslať poslednú polohu. Vďaka tomuto veľmi jednoduchému kroku by ste mohli svoj iPhone nájsť s omnoho vyššou pravdepodobnosťou!

Viac o „Find my iPhone sa dozviete v  tomto článku, v ktorom sme službu opísali!

Find my iPhone - svetapple.sk
Find my iPhone – svetapple.sk

Ako zobraziť percentá batérie?

iPhone 6
Zdroj: Unsplash / Marc-André Julien

Batéria je jedná z vecí, na ktorej sme každý jeden deň závislý, keďže poháňa naše Jablkové smartfóny či tablety. Práve preto by sme mali vedieť v každej situácií, koľko nám jej ešte v našom iPhone zostáva. iOS ponúka „skrytú“ funkciu, kedy sa vám vedľa batérie zobrazia aj percentá. Ako ju zapnúť?

Percentá batérie

Zapnúť si na iPhone percentá batérie je jedná z vecí, ktorú by ste mali urobiť hneď po jeho prvom zapnutí. Ide o to, že klasický ukazovateľ batérie síce informuje o aktuálnom stave, no určite nie tak presne, ako keď máte vedľa neho zobrazené aj percentá so zostávajúcou kapacitou batérie. Ako však zapnúť túto jednoduchú funkciu? No, nie je to žiadna veda. Prejdite do Nastavenia/Všeobecné/Štatistiky/Percentá batérie. Vďaka tomuto veľmi jednoduchému nastaveniu získate omnoho lepší prehľad o tom, v akom stave sa zrovna nachádza vaša batéria a koľko vám ešte vydrží váš iPhone poprípade iPad!

Návod na percentá batérie-svetapple.sk
Návod na percentá batérie-svetapple.sk
Návod na percentá batérie-svetapple.sk
Návod na percentá batérie-svetapple.sk
Návod na percentá batérie-svetapple.sk
Návod na percentá batérie-svetapple.sk

„Steve Jobs prestal brať LSD keď vzniklo Apple!“

Steve Jobs
Zdroj: Apple

Steve Jobs bol naozaj veľkým človekom, ktorý sa vo svete vedel presadiť predovšetkým pre svoju tvrdohlavosť a zanietením pre dizajn produktu. V mladosti to však nebol žiaden „šprt“ ako by sa mohli mnohí domnievať. Namiesto toho to bol veľký rebel, ktorý nemal s požívaním drog absolútne žiaden problém a najčastejšie užíval LSD. Podľa jeho priateľa z Reed Collage ho brať prestal v čase, keď vzniklo Apple!

„Prestal brať LSD, keď vzniklo Apple“

CNNMoney sa prednedávnom postaralo o veľmi zaujímavý rozhovor s Danielom Kottkem, ktorý bol jeden z prvých zamestnancov Apple ale čo je dôležitejšie, bol Jobsovým priateľom ešte pred tým, než celé Apple vzniklo. Bolo to počas štúdia na Reed Collage, kde sa s Jobsom stretol a okamžite si s ním začal rozumieť pretože mal rovnaké záujmy o východné náboženstvá, meditáciu, či užívanie LSD!

V tomto rozhovore padla otázka aj na veľmi nepríjemnú tému, užívanie drog, s ktorou však Daniel Kottke nemal veľký problém. Spomenul si dokonca aj na chvíľu, kedy po prvýkrát vyskúšal LSD spolu s Jobsom:

„Myslím, že keď sme poprvýkrát vyskúšali LSD, kempovali sme na pláži. Nepamätám si, či sme vôbec robili oheň, vôbec si nepamätám na to čo sa dialo po tom, ako sa zotmelo“ 

Okrem iného sa v rozhovore zmienil aj o tom, kedy vlastne Jobs prestal užívať túto drogu, keďže v sedemdesiatych rokoch bolo užívanie LSD veľmi populárne. Podľa Kottkeho to bolo niekedy počas roku 1976, kedy spolu s Wozniakom založili Apple. Hlavným dôvodom bolo, že Woz nikdy neužíval drogy a Jobs sa začal prispôsobovať. Za veľmi krátky čas sa mu podarilo kompletne zamerať na Apple a aby bola jeho spoločnosť úspešná, úplne sa zbavil návyku na LSD. Kottkeho slová na koniec tejto témy boli „A nepotreboval na to psychedeliká“ 

Veľký test reproduktorov všetkých iPhone!

iPhone 6
Zdroj: Unsplash

Zariadenia spoločnosti Apple sa vyznačujú tým, že každá ich nová generácia prináša nejakú zmenu hardware, ktorá by mala prispievať lepšiemu a pohodlnejšiemu používaniu zariadenia. Medzi to samozrejme patrí aj reproduktor, ktorý sa časom vo všeobecnosti len a len zlepšuje. Pozrite sa, ako silno hrá najsilnejší iPhone 6 oproti najslabšiemu reproduktoru v iPhone 4!

Reproduktory

iPhone je zariadenie, ktorého každá jedná generácia prináša nejaké technické zlepšenie. Týka sa to aj reproduktorov, ktoré sú v iPhone 6/6 Plus historicky najsilnejšie, o čom sme sa už dávnejšie presvedčili aj na vlastnej koži. Nové iPhony hrajú jednoducho super a nie je to len pocit. Je to skutočnosť, ktorá sa podarila namerať pri teste reproduktorov chlapcom z YouTube kanála iClarified. Zaujímavý je aj fakt, že najslabšie nehrá najstarší iPhone 2G, ale ešte aj v dnešnej dobe veľmi obľúbený iPhone 4.

NÁVOD: Ako nalepiť fóliu čo najpresnejšie

iPhone 6
Zdroj: Pixabay

Každý. kto používa iPhone hádam vie, že bez fólie poprípade ochranného púzdra je to isté riziko. Problém je v tom, že toto zariadenie je až extrémne krehké a tak sa ti pri nevinnom páde na zem, môže na displeji objaviť škaredá pavučina. Pre odporcov obalov tu je fólia, ktorá by mala displej ochrániť. Ako ju však správne nalepiť?

Vhodná fólia

Ako prvé by si si mal samozrejme nájsť vhodnú fóliu na tvoje zariadenie. Na trhu je množstvo alternatív od klasickej fólie až po sklo, ktoré ochráni iPhone asi najlepšie. S výberom treba byť opatrný, keďže niektoré lacné fólie nemusia zniesť to, čo tie drahšie a tak sa ti môžu po čase odlepiť. Navyše pri niektorých sklách je garancia, že v prípade poškodenia vám bude vymenené za nový kus, čo je veľká výhoda!

Príprava

Aj keď si rôzne fólie vyžadujú rôznu aplikáciu, vo všeobecnosti platí niekoľko základných krokov, ktoré musíš pre ich nalepenie dodržať vždy. Pred tým, ako sa do celého procesu pustíš, umy si ruky mydlom, aby si z nich odstránil prebytočnú mastnotu, ktorá by sa mohla dostať aj medzi fóliu a displej a na tomto mieste by začali vznikať rôzne bublinky atď…

Očistite displej

Pred nalepením fólie je kľúčové práve čistenie displeja. Nikto z nás predsa nechce aby sa nám na displeji po nalepení fólie objavili nepríjemné bublinky, ktoré vôbec nevyzerajú dobre. Pre dokonalé očistenie displeja odporúčame použiť malú navlhčenú handričku (obvykle ju dostanete aj k samotnej fólií), s ktorou dôkladne odstrániš prach z povrchu displeja.

Potom zober klasickú lepiacu pásku, a nalep ju na displej. Po tom, čo ju odlepíš (musíš to urobiť veľmi jemne aby na displeji nezostali stopy lepidla), by sa mal na páske zachytiť aj prebytočný prach, a tak by mal byť displej úplne čistý.

Aplikuj fóliu

Pred aplikáciou fólie si opäť dôkladne umy ruky mydlom, aby si ich zbavil akejkoľvek nečistoty. Odlep fóliu z papiera alebo iného materiálu, na ktorom je nalepená a prilož ju na displej. Po tom si zober nejaký tvrdý ale tenký predmet (najlepšia je asi kreditná karta) a pomaly prechádzaj po fólií smerom k rohom. Vďaka tomuto odstrániš všetok vzduch, ktorý medzi krycím sklom a fóliou ostal.

Detaily a záver

Pokiaľ ti ostala na displeji nejaká bublinka, no nie je vidieť a nevadí v používaní, nechaj to tak. Je navyše veľmi pravdepodobné, že časom táto nerovnosť zmizne (pod tlakom sa postupne vytlačí prebytočný vzduch).

Ak sa ti však na veľmi nepríjemnom mieste objavila bublinka, s ktorou si nevieš rady ani za pomoci kreditnej karty, môžeš vyskúšať použiť špendlík či ihlu, fóliu prepichnúť a následne vytlačiť vzduch, čím by sa mala fólia nalepiť. Pri tomto však treba dávať veľký pozor na to, aby sa špina z pinzety či ihly nedostala pod fóliu a výsledok nebol ešte horší ako predtým!

Každopádne, pokiaľ budeš postupovať podľa tohto návodu, malo by všetko dopadnúť dobre a ak budeš postupovať dôsledne, nemali by sa ti  na displeji objaviť takmer žiadne bublinky!

VIDEONÁVOD č. 2 – tip od fanúšika Borisa

Ako nalepiť fóliu efektívne pomocou lepiacej pásky?

Apple zvýšilo svoje investície do výskumu!

iPhone 6
Zdroj: Unsplash / freestocks

Apple je spoločnosťou, ktorá musí neustále udávať nový trend a k tomu samozrejme patrí aj predstavovanie technologických noviniek. Práve preto sa v Cupertine rozhodli, že investujú do výskumu väčšiu čiastku ako obvykle. Investície do výskumu boli za posledný štvrťrok až o 42% vyššie, ako investície za štvrtý štvrťrok 2013!

Vyššie investície

Vyššie investície do výskumu sú v prípade Apple veľmi dôležité, keďže ide o najhodnotnejšiu spoločnosť sveta. Za posledný štvrťrok 2014 investovala spoločnosť do výskumu až o 42% viac, ako tomu bolo počas rovnakého obdobia v roku 2013. Išlo konkrétne o čiastku 1,8 miliardy amerických dolárov, v ktorej sú samozrejme zahrnuté všetky výdavky, ktoré taký výskum potrebuje. Aj keď sa táto čiastka môže zdať ako celkom slušná, v skutočnosti nie je až taká vysoká, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Iné technologické spoločnosti investujú do výskumu omnoho vyššie čiastky ako Apple. Na toto však môžme argumentovať tým, že Apple dobre vie do čoho investuje a snaží sa za čo najmenšie peniaze vyprodukovať čo najvyšší zisk. Nepatrí totiž medzi spoločnosti, ktoré by svoje peniaze rozhadzovali len tak a investovali ich do niečoho neproduktívneho.

Toto povedal Eric Schmidt o Stevovi Jobsovi!

Apple Logo
Zdroj: Unsplash / Sumudu Mohottige

Steve Jobs bol osobnosť, ktorá znamenala pre ľudstvo a technologický svet obrovský pokrok. Na svete je množstvo ľudí, ktorí jeho osobu obdivujú, keďže dokázal niečo, čo by bežný človek zrejme nezvládol. Každopádne, uznáva ho aj Eric Schmidt, ktorý ho dokonca označil za svojho osobného hrdinu!

„Steve Jobs je môj osobný hrdina“

Eric Smidt, ktorý v súčastnosti pracuje ako výkonný predseda spoločnosti Google sa o Apple nevyjadruje zrovna v najkrajšom svetle a dokonca dávnejšie prehlásil, že používanie konkurenčnej platformy Android je omnoho bezpečnejšie, ako používanie iOS. Zabudnime však na konkurenčne boje a povedzme si na rovinu, že existoval jeden človek, pracujúci v Apple, ktorého Eric Schmidt obdivoval. Bol ním sám zakladateľ spoločnosti, Steve Jobs, ktorého dokonca považuje za svojho osobného hrdinu.

Schmidt tvrdí, že pokiaľ sa pozrie na to, aký mala neuveriteľný vplyv osoba Steva Jobsa na ľudstvo, môže si len priať, aby v každom  nás zostalo niečo od tohto veľkého človeka. V rozhovore dodal: „Mal som tú česť poznať ho, pracovať s ním, slúžiť v správnej rade spoločnosti Apple“. V tomto rozhovore povedal, že Steve Jobs je jeho osobným hrdinom ale dodal, že obdivuje aj iných ľudí, akým je napríklad Bill Gates. Netreba zabúdať na to, že sám Schmidt môže byť dobrým príkladom. Veď v roku 2013 ho Forbes označilo za 138- najbohatšieho muža planéty!

Zisky Samsungu klesli o 27%!

Zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung predstavuje pre Apple v podstate najväčšiu konkurenciu na trhu s mobilnými zariadeniami. V Južnej Kórei to však po vyhlásení predajných výsledkov a ziskov nevyzerá vôbec ružovo a Apple sa od tohto giganta vzďaľuje na míle ďaleko! Veď zisky Samsungu klesli o 27%!

75 000 000 predaných smartfónov

Spoločnosť Samsung je na poli so smartfónmi jeden z najväčších výrobcov a za posledný štvrťrok 2014, alebo lepšie povedané za prvý fiškálny kvartál 2015, dokázala táto spoločnosť predať približne 75 000 000 smartfónov, čo je o 500 000 viac ako Apple. Znie to síce veľmi priaznivo, no realita je trochu  iná. Nejedná sa totiž o High-End zariadenia, akým je napríklad iPhone, ale o zariadenia určené pre každú vrstvu. Práve preto sa nemusíme čudovať, keď sa dozvieme správu, že Samsung dokázal vygenerovať zisk za posledné tri mesiace „len“ 4,9 miliardy amerických dolárov, čo je však oproti 18 miliardam, ktoré dosiahol Apple absolútne minimum!

Samsung sa musí lepšie snažiť!

Aj keď je Samsung stále jedným z najväčších technologických gigantov sveta, trpí neustálym klesaním ziskov. Nemôže však za to nikto iný ako vysoko postavený hodnostári spoločnosti, ktorí by mali urobiť nejakú zmenu. Tou zmenou by mohol byť aj napríklad čoskoro predstavený Samsung Galaxy S6, ktorý by mohol pozdvihnúť predaje High-End smartfónov spoločnosti a podpísať sa tak pod vyšší zisk, ktorý neustále klesá.

SLEDUJ NÁS

43,257FansLike
9,272FollowersFollow
475SubscribersSubscribe