Pokiaľ ste fanúšikmi spoločnosti Apple a už teraz sa neviete dočkať toho, ako si na jeseň tohto roka kúpite iPhone 15 alebo iPhone 15 Pro, máme pre vás dôležitú informáciu. Pokiaľ chcete novinku kúpiť čo možno najvýhodnejšie a neminúť na ňu príliš veľa peňazí, práve v týchto chvíľach by ste mali predať svoj starý iPhone. V opačnom prípade riskujete obrovskú stratu hodnoty.

Za všetkým stojí nezávislá analýza spoločnosti SellCell, v ktorej sa píše, že v čase od 19. do 26. augusta budete mať najlepšiu príležitosť na predaj starého iPhonu. Pokiaľ totiž prešvihnete toto týždňové časové okno, riskujete, že zariadenie stratí až 65 % svojej pôvodnej hodnoty.

Po predstavení iPhonu 15 zostarne a ľudia oň prestanú mať taký záujem, ako dnes.

SellCell sa pri svojej analýze zaoberal sledovaním cenových výkyvov pri iPhone 13 a iPhone 14 v rokoch 2021 a 2022. Výskumníci na základe získaných údajov zistili, že v roku 2021 stratil iPhone zo série 11 a 12 hodnotu až 189 dolárov medzi 26. augustom až 23. septembrom. Pokles začal nastávať presne 28 dní pred uvedením nového modelu na trh.

Podobný trend sa zopakoval aj v roku 2022, kedy iPhone 12 alebo iPhone 13 stratil medzi 19. augustom a 16. septembrom v priemere až 261 $ zo svojej pôvodnej hodnoty. Pri niektorých prevedeniach a verziách bol prepad taký výrazný, že prekračoval až 60 – 65 %.

Predaj iPhonu by ste tiež mali zvážiť, pokiaľ vlastníte iPhone 8, iPhone 8 Plus alebo iPhone X. Nakoľko tieto zariadenia už nepodporujú operačný systém iOS 17. Hneď po jeho oficiálnom vydaní o ne rapídne poklesne záujem a s ním aj cena.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here