Foxconn skutočne potvrdil továreň v USA!

0

Len tak pre informáciu, zhruba tri hodiny dozadu sme ti priniesli článok o tom, že Donald Trump potvrdil výstavbu 3 továrni Applu na území USA, čo bol vlastne jeho predvolebný prísľub. Momentálne sme objavili informáciou o tom, že najväčší dodávateľ Applu Foxconn postaví továreň v Americkom Wisconsine. 

Trumpovi sa to naozaj podarilo

Jeden z najväčších výrobcov rôznych produktov od Apple, spoločnosť Foxconn oznámil nové plány o výstavbe továrne v Americkom Wisconsine. Plánovaná investícia do výstavby a zariadenia sa pohybuje na úrovni až 10 miliard dolárov, čo je teda obrovská suma. Samotná továreň by ale mala priniesť prácu pre 3000 ľudí z celého regiónu. Zo začiatku by sa tu ale nemali vyrábať žiadne Apple produkty. Výroba sa bude zameriavať predovšetkým na veľké LCD displeje pre TV.

To ale neznamená, že tu nebude investovať a vyrábať aj Apple. Ako uviedol predseda spoločnosti Foxconn, Terry Gou, Apple je ochotné zainvestovať nemalú čiastku, aby sa výroba rozšírila aj pre displeje, ktoré by mohla samotná jablková spoločnosť využívať pri svojich Macoch, iPadoch či iPhonoch (aj keď tie majú prejsť na OLED technológiu od Samsungu). Podľa amerického prezidenta Donalda Trumpa by mohla časom táto továreň rozšíriť a zamestnávať až 13 000 pracovníkov. Uvidíme, ako to celé vyjde!

Foxconn - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk