Apple možno prinesie P2P zdieľanie!

0
Music - svetapple.sk

Pokiaľ „sharujete“ súbory pomocou technológie P2P, môžte byť označovaný ako pirát, keďže práve na to sa daná služba vo veľkom využíva. Je možné, že Apple aplikuje túto technológiu vo svojich smartfónoch a tabletoch. Nepôjde však o nič také, čo by sme nečakali. Každopádne, ak by sa P2P dostal na iOS, ušetril by nám mobilné dáta! 

Nový jednoduchý patent

Apple získalo úplne nový, naozaj jednoduchý patent,, ktorý je vlastne P2P zdieľaním. Nebojte sa, spoločnosť Apple nepatrí medzi tie, ktoré by si nechávali utekať zisky medzi prstami a nový patent by mal len a len podporiť predaje hudby poprípade filmov. Fungovalo by to naozaj jednoducho. Jednoducho by vám napríklad váš kamarát poslal hudbu pomocou službu Air Drop a vám by sa objavila v aplikácií „hudba“.

Tu by však nebola celá, ale napríklad len jej skrátená verzia, prípadne by bola celá „zosivená“ a neodomkla by sa až dokiaľ by ste za ňu nezaplatili v iTunes Music Store. Platenie by mohlo byť jednoduché, podobne ako napríklad pri in-app nákupoch a tak by nám podobné P2P zdieľanie mohlo ušetriť nejaké tie mobilné dáta, keďže by sme hudbu nemuseli stále vyhľadávať. Čo si o tom myslíte? Je to maličkosť, no opäť niečo, čo nám zjednoduší život!

Apple Patnet - svetapple.sk

Apple Patnet – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk