Pangu vydalo jailbreak pre iOS 9.1

0
iOS-9.1-jailbreak---titulná-fotografia---SvetApple

Na jailbreak pre iOS 9.1 sa mnoho užívateľov určite tešilo už dlhšiu dobu. Napriek tomu, že sa na internete objavili videá o jailbreaku aj pre iOS 9.2 a 9.3, hackerský tím dnes prichádza s jailbreakom len pre iOS 9.1. Taktiež sa objavili aj ďalšie zaujímavé informácie o tom, že rovnaký tím sa chystá vydať prvý jailbreak pre Apple TV 4. generácie a to už budúci týždeň. Ako jailbreaknúť zariadenia a prečo to urobiť sa dozvieš v našom článku.

iOS 9.1 jailbreak

Množstvo užívateľov iOS-u momentálne beží na najaktuálnejšej verzii 9.2.1, ale ak si ty ten “šťastlivec”, ktorý má iOS 9.1 môžeš sa tešiť. Jeden z najznámejších hackerských tímov dnes vydal jailbrek pre spomínaný iOS 9.1.

iOS 9.1 jailbreak

Pangu vysvetlilo, že vydanie je možné kvôli bugu, ktorý sa v iOS 9.1 nachádza a ktorý bol v iOS 9.2 opravený. Pangu taktiež poďakovalo Junga Hoon Leeovi, prezývanému Lokihardt, ktorý je bezpečnostným expertom a v kruhoch hackingu je dobre známy. Lee už predtým získal veľkú odmenu v hackerskej súťaži Pwn2Own.

Zaujímavosťou je, že vo verzií 1.2.0 sa ocitla “kolónka” ktorá označuje kúpu jailbreaku a taktiež v .zip súbore boli pokyny pre zaplatenie a registráciou jailbreaku. Dúfame, že pri verzii 1.3.0, ktorá má fungovať s iOS 9.1 táto kolónka nebude a jailbreak bude bezplatný. Momentálne robíme všetko pre to aby sme to zistili a informovali ťa o tom!

Podporované zariadenia a stiahnutie

Pangu jailbreak pre iOS 9.1, si môžeš stiahnuť na ich oficiálnych stránkach. Nástroj funguje teda pre už spomínanú verziu systému a iba pre 64-bitové zariadenia, t.j. iPhone 5S a novšie (vrátane). Staršie verzie iOS 9 môžu byť spustené na 32-bitových zariadeniach jailbreaknutých pomocou rovnakého nástroja.

Apple TV 4.generácie jailbreak

Mať jailbreak na svojom iOS zariadenia je super, ale správa o prvom jailbreaku pre Apple TV 4. generácie je oveľa zaujímavejšia. Na jeho oficiálnom Twitteri Pangu poznamenal, že pre Apple TV 4 (9.ox) vydá jailbreak už budúci týždeň. Tento jailbreak bude zahŕňať len ​​SSH prístup, takže tu pravdepodobne nebudú všetky užívateľské funkcie v grafickom rozhraní. Napriek tomu je to stále dobrá správa, vďaka ktorej sa konečne otvorí cesta do Apple TV a vznikne priestor pre vylepšenia a úpravy. Predchádzajúca generácia Apple TV, sa nikdy jailbreaku nedočkala.

Čo to je jailbreak

V dnešnej dobe je jailbreak už trochu menej populárny ako tomu bolo v minulosti. Jednou z príčin môže byť, že Apple sa niektoré obľúbené tweaky rozhodlo pridať ako oficiálne funkcie do svojho iOS. Ďalšou možnosťou je, že ľudia majú obavy o svoje zariadenie, prípadne osobné údaje a pod.

Čítaj viac o výhodách a nevýhodách jailbreaku v článku s názvom: Jailbreak. Áno alebo nie ?jailbreak

Záver

Jailbreak pre iOS 9.1 nás veľmi potešil. Jedinou vecou je, že sa očakával jailbreak s pomerne jednoduchou inštaláciou, tak ako to bolo v beta testovaní tímu TaiG9. Jailbreak beta od týchto hackerov ide nainštalovať priamo z iPhonu, kliknutím na určitú webstránku a následnou inštaláciou profilu, bohužiaľ, len beta.

Veríme, že jailbreak od tohto tímu príde čoskoro tiež, bude bezplatný, jednoduchý na inštaláciu a samozrejme aj s podporou novších iOS.

About The Author

Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak a víkendové seriály, jablkovú bublaninu a pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo nám chceš poslať pozadie, neváhaj a pokojne ma kontaktuj na mail dominik.bullo@svetapple.sk