Pozeráme sa na iPhone 9?

0
Pozeráme sa na iPhone 9?

Apple tento rok chystá aj dostupný model s displejom na celej prednej strane. Jeho označenie bude s najväčšou pravdepodobnosťou iPhone 9 a ponesie až 6,1″ LCD edge-to-edge displej. Oproti nástupcom modelu X bude ale značne rozličný. Dnes sa pozrieme na to, ako bude skoro s určitosťou vyzerať! 

Úlovok BGR

BGR sa podarilo získať niekoľko renderov od spoločnosti Ghostek, ktorá sa zaoberá výrobou a predajom ochranných puzdier. Jedným z modelov, pre koho sú púzdra produkované je samozrejme aj iPhone. Firmy sa už dnes vo veľkom pripravujú na oficiálne septembrové predstavenie celkom troch nových modelov. Aj preto môžeme vidieť rendery telefónu, ktorý nám je dnes ešte pomerne neznámy. Jedná sa o iPhone 9, ktorý by mal ponúknuť najnižšiu cenu (údajne len 699$), perfektný displej a optimálny výkon.

Ako môžeme vidieť na renderoch, na prednej strane nájdeme len displej, takže žiadne rámčeky ako predchodca iPhone 8. Ide o inú technológiu ako v iPhone X. Ten ponúkal OLED zatiaľ čo 9 prejde na špeciálne LCD. To síce dokáže z väčšej časti eliminovať rámčeky ale za to nie úplne, takže nejaké sa tam predsa len nájdu.

Zásadné zmeny

V prvom rade je to zadná časť, ktorá ľuďom bude biť do očí. Telo bude buď sklenené alebo hliníkové. Hoci sa viac hovorilo o hliníkovom, začíname sa prikláňať k druhej možnosti. Apple ju použilo aj pri iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Prečo by teda menilo celkovú identitu produktu? Pokiaľ sa pozriete lepšie, niečo vám tam asi chýba. Je to dvojitá šošovka fotoaparátu. Tá bude len súčasťou drahšej verzie. Pre model 9 bude dostupná len jedna šošovka s rozlíšením (pravdepodobne 12-16 Mpx). Samozrejmosťou je potom blesk, ktorý sa nachádza na neštandardnom mieste.

Displej na prednej strane bude mať až 6,1″. Bude sa teda veľmi dobre ovládať. Neponúkne Touch ID ale Face ID, čo je dôležitý fakt. Apple sa otlačkov prsta postupne úplne zbaví a nahradí ich lepšou, premyslenejšou technológiou. Predpokladáme, že už bude schopná rozoznať aj viac ako jednu tvár čo považujeme za veľké mínus. Celkovo bude telefón o čosi väčší, čo možno prospeje aj výdrži baterky. Tá by mohla mať väčšiu kapacitu ako v modeloch 8 či 8 Plus. Na model X sa ale chytať nebude. Vo vrcholovej ponuke bude totižto zakomponovaná batéria od LG v tvare písmena L. Tu ale v „low-costovom“ iPhone očakávať nemáme.

Cenovka bude ako sme už vyššie uviedli len 699$ (my sa skôr prikláňame k 799$!). Hovoríme ale o Amerike, kde táto suma ešte ani nepodlieha zdaneniu, ktoré je v každom štáte iné. U nás sa teda cena bude s vysokou pravdepodobnosťou pohybovať minimálne na úrovni od 799 eur. iPhone 9 bude dostupný so základom pravdepodobne len 32GB. Ak budete chcieť viac, za 100$ (alebo 100 eur) si zakúpite drahší model so 128GB.

6 1 Lcd Iphone 2018

zdroje: tomsguide, bgr, idropnews

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk