15 nových funkcií, ktoré priniesol Force Touch Trackpad!

0
FTT - svetapple.sk

Spoločnosť Apple nepredstavila len MacBook s Retina displejom. Predstavila aj úplne nový ovládací prvok, ktorý nazýva ako „Force Touch Trackpad“. Táto technológia, ktorá nahrádza klasický trackpad neponúka žiadne tlačidlá na stlačenie. Za to však dokáže stlačenie vierohodne simulovať a to kdekoľvek na svojom povrchu pomocou jemných vibrácií. Pozrite sa, aké novinky prináša v ovládaní OS X!

Force Touch Trackpad

Nový Force Touch Trackpad je skvelou revolúciou v ovládaní počítačov, s ktorou prišlo len pred pár dňami samotné Apple. Klasické Trackpady sa chlapcom v spoločnosti už pravdepodobne zdali zastarané a tak sa rozhodli, že vyvinú niečo nové, čo ich nahradí. Vyvinuli Force Touch Trackpad, ktorý nahrádza klasický Trackpad. Aký je však medzi starou a novou technológiou rozdiel? No vlastne je to veľmi jednoduché. Starý, klasický Trackpad využíval na kliknutie tlačidlá. Nová technológia žiadne tlačidlá neponúka no dokáže rozoznať silu, ktorú kladiete na dotykové sklo. Na základe týchto údajov potom vyhodnotí, či klikáte silnejšie alebo slabšie a dokáže vám kdekoľvek na svojej ploche vydať odozvu vo forme vibrácií, ktorá ma plne nahradiť pocit kliknutia.

Force Touch Trackpad - svetapple.sk

Force Touch Trackpad – svetapple.sk

Táto technológia je svojim spôsobom naozaj revolučná, keďže klikáte kdekoľvek chcete  nie len na dopredu stanovených miestach (kde by sa mali nachádzať tlačidlá) čo znamená, že je ovládanie o čosi pohodlnejšie. Nový Force Touch Trackpad však prináša novinky aj do operačného systému OS X, kde vďaka nemu môžte ovládať nové funkcie. Pozrite sa na to, čo táto technológia všetko dokáže!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk