Samsung kúpil spoločnosť na autobatérie!

0
Magna International - svetapple.sk

Zdá sa, že spoločnosť Samsung si veľmi dobre uvedomuje svoje súčasné postavenie na trhu a aj to, že Apple vraj vyvíja svoj vlastný automobil. Do Cupertina dokonca prešlo z Južnej Kórei aj niekoľko expertov na práve spomínané batérie a tak Samsung kúpil giganta Magna International, ktorý je zároveň jedným z najväčších výrobcov autobatérií na svete!

Magna International

Táto spoločnosť funguje ako globálny dodávateľ rôznych automobilových súčiastok, no predovšetkým autobatérií, kvôli ktorým ho zrejme kúpil aj Samsung. Momentálne spoločnosť figuruje až v 29 štátoch a zamestnáva okolo 130 000 zamestnancov, ktorí sa starajú o vývoj či výrobu. Medzi najväčších zákazníkov tejto spoločnosti patrí napríklad General Motors, Ford Motor Company, Chrysler LLC, Tesla Motors či iné, Volkswagen, Toyota či BMW!

Tim Cook a Magna

Podľa správy WSJ (Wall Street Journal) sa už dávnejšie stretol CEO spoločnosti Apple Tim Cook s vedením spoločnosti Magna International v Rakúsku. Je možné, že Samsung dal vedeniu neodmietnuteľnú ponuku a výrobcu autobaatérií jednoducho spoločnosti Apple vyfúkol. Môžme teda predpokladať, že pokiaľ išlo o veľmi dobre premyslený taktický krok Samsungu, v budúcnosti by mohol dodávať batérie do vozidiel od spoločnosti Apple. Znamenalo by to teda to, že Apple by sa opäť raz musel podriadiť nízkej cene a kvalitnej práci čo by znamenalo spoluprácu medzi Apple a Samsungom, bez ktorej by zrejme ani jedna zo spoločností nefungovala!

Magna International - svetapple.sk

Magna International – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk