Druhá generácia AirPods Pro sa neodvratne blíži a spolu s ňou sa vynárajú nové predpoklady o funkciách slúchadiel. Hoci sa ešte prednedávnom povrávalo, že nadchádzajúci update slúchadiel AirPods Pro bude mať zabudovaný snímač srdcového tepu a telesnej teploty, nemusí tomu tak byť. Mark Gurman z agentúry Bloomberg tieto fámy spochybnil a uviedol, že funkcia sa v dohľadnej dobe pravdepodobne neobjaví.
Podľa Gurmana sú spomínané vychytávky vo vývoji a Apple ich stále testuje, no v tomto roku s nimi určite nemáme počítať. V prípade merača telesnej teploty sa Apple chce skôr zamerať na zabudovanie tohto prvku do hodiniek Apple Watch. Vzhľadom na toto vyhlásenie sú na stole dve možnosti. Buď Apple odloží predstavenie Airpods Pro 2, alebo ich predstaví bez týchto funkcií.
V prípade AirPods Pro sa ešte stále vyskytuje veľa neznámych. Do šedej zóny spadá konektor USB-C, ktorý by pomaly ale isto mal nahradiť všetky ostávajúce porty Lightning v rámci Apple zariadení. Nové AirPody budú disponovať aktualizovaným čipom H1 a hlbšou integráciou v lokalizačnej sieti Find My.
Zdroj: 52audio
Spoločnosť Apple neposkytla slúchadlám AirPods Pro od ich uvedenia na trh v roku 2019 takmer žiadne aktualizácie. Výnimkou je jedine nové nabíjacie puzdro MagSafe, ktoré sa objavilo spolu s príchodom AirPods 3. generácie v minulom roku. Všeobecne sa očakáva, že spoločnosť Apple oznámi novú verziu slúchadiel AirPods Pro neskôr v tomto roku, pravdepodobne s novými modelmi iPhonov 14 a hodiniek Apple Watch Series 8.
Nadchádzajúce modely hodiniek Apple Watch Series 8 by mali konečne doraziť s väčšou dávkou nových funkcií, ako tomu bolo v prípade minulých generácií. Okrem dizajnových zmien sa dočkáme aj rozšírenia ponuky hodiniek o tri rôzne verzie a nové možnosti, medzi ktorými nebude chýbať merač telesnej teploty. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg tak budú hodinky schopné upozorniť používateľov na príznaky horúčky.
V najnovšom vydaní svojho informačného týždenníka Power On Gurman vyhlásil, že hodinky Apple Watch Series 8 budú vybavené novým snímačom telesnej teploty. Tento snímač musí najprv prejsť interným testovaním spoločnosti Apple a následne bude zaradený do zoznamu funkcionalít nových smart hodiniek.
Chcete zistiť akú máte teplotu? Apple Watch vám s tým nepomôžu
Podľa analytika sa však jedná o hotovú vec, nakoľko o meračoch telesnej teploty v prípade Apple Watch sa hovorí už niekoľko rokov. Firma už nejaký čas testuje rôzne prototypy, pričom teplomer sa dostane ako do štandardného modelu Series 8, tak aj do odolnejšej verzie pre športovcov. Merač však nebude fungovať tak, ako sme zvyknutí pri zaužívaných teplomeroch.
Zdroj: Twitter / Volodyk Design
Na rozdiel od tradičného špecializovaného teplomeru nebudú hodinky Apple Watch poskytovať používateľom priame údaje o ich aktuálnej telesnej teplote. Namiesto toho ich priamo upozornia ak sa budú domnievať, že majú horúčku. Nevedno prečo sa jablková firma rozhodla aplikovať tento spôsob, keďže komunita spoločnosti absenciu tejto funkcie už roky vyčíta.
Spoločnosť Apple už dlhšiu dobu nepridala do hodiniek Apple Watch žiadne nové senzory a zdravotné funkcie. Posledným prírastkom bol senzor kyslíka v krvi v hodinkách Apple Watch Series 6. Tlak na firmu z pohľadu inovácií v Apple Watch by mohol konečne rozprúdiť vlny nových možností a akési osvieženie radov inteligentných hodiniek, ktoré Apple Watch žalostne potrebujú.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Keď spoločnosť Apple v roku 2020 predstavila MacBook Air s procesorom M1, boli sme v nemom úžase z toho, aké je toto zariadenie vydarené. Čip postavený na platforme ARM ponúka optimálny výkon aj náročnejším spotrebiteľom a okrem toho sa stará o perfektnú výdrž batérie na jedno nabitie. Tá dosahuje v optimálnych podmienkach až 18 hodín.
Aj keď má tento počítač už jeden a pol roka od svojho uvedenia na trh, stále ponúka hardvérové špecifikácie, ktoré môžu konkurenti iba závidieť. Okrem nádherného tela, ktoré je kompletne celé vypracované z hliníka sa tiež môžete tešiť na špičkový Retina displej s vysokým rozlíšením (2560 x 1600 px).
Dôležité je však upozorniť, že predajca označuje túto ponuku za časovo obmedzenú. Ak budete teda váhať, môže sa stať, že tento počítač už nebude taký lacný.
Zdroj: Unsplash / Iewek Gnos
Netreba pritom zabúdať, že ide o počítač od spoločnosti Apple, takže jeho podpora najnovších aktualizácii skončí najskôr za 6 – 8 rokov (a možno aj viac).
Navyše je dlhodobo dokázané, že Macy sú veľmi trvácne a odolné zariadenia a pri neskoršom predaji si držia hodnotu oveľa lepšie, než akýkoľvek konkurencia. Stačí sa koniec koncov pozrieť na náš bazár, ktorý tieto tvrdenia potvrdzuje.
Známy analytik, ktorý sa dlhé roky zaoberá spoločnosťou Apple, spochybňuje tvrdenia a fámy o tom, že spoločnosť Apple znížila objednávky na iPhone 14. Podľa jeho slov ide o príliš významnú udalosť v dodávateľskom reťazci, ktorá by mu jednoducho neunikla.
Všetko to začalo ešte piatok, keď sa objavila správa o spoločnosti TSMC, ktorá údajne znížila objednávky od troch hlavných klientov. Malo ísť o firmy AMD, Nvidia a Apple.
V správe od DigiTimes sa písalo, že Apple znížilo svoje očakávania od iPhonu 14o zhruba – 10 % a do konca roka 2022 z neho plánuje vyrobiť „len“ približne 90 miliónov kusov. To pochopiteľne mohlo zneistiť niektorých investorov.
Zdroj: IAN / Jon Prosser
Kuo, ktorý sa v tomto odvetví pohybuje už roky, má však na celú vec iný názor a podľa neho Apple v rovnakom období vyrobí približne 100 miliónov kusov iPhonov 14, ak nie ešte viac.
Dvojciferné zníženie objednávok je podozrivo vysoké
Zdroj: IAN / Jon Prosser
Pri vysvetľovaní rozdielnosti názorov Kuo poukazuje na fakt, že prognózy dodávok spoločnosti Apple bežne dosahujú maximálne jednociferné zvýšenia a zníženia, a to aj v prípade nových modelov pred sériovou výrobou.
Okrem toho „Apple zvyčajne výrazne nemení prognózy dodávok nových iPhonov“ pred uvedením na trh. Kuo tvrdí, že pred takýmito zmenami firma čaká, kým uvedie nové modely na trh a môže potvrdiť „skutočný dopyt“. Až potom zvykne konať.
Zdroj: IAN / Jon Prosser
V prípade problému v dodávateľskom reťazci, ktorý spôsobí výrazný posun v dodávkach nových modelov iPhonov pred začatím hromadnej výroby, Apple „zvyčajne objednávky odloží namiesto ich zníženia“, dopĺňa analytik. Uvidíme teda, kto mal napokon pravdu. Čo si myslíte vy?
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Nie je žiadnym tajomstvom, že medzi spoločnosťami Apple a Samsung panuje odjakživa určitá rivalita. Zatiaľ čo kedysi juhokórejský gigant dosť kopíroval iPhone, v súčasnosti si už ide svojou vlastnou cestou a používa technológie, ktorým sa naopak spoločnosť Apple vyhýba. Jednou z nich je aj fotoaparát s extrémne vysokým rozlíšením.
Je síce pravda, že nadchádzajúci iPhone 14 by mal dostať 48 MP objektív s možnosťou natáčania 8K videa, no ten sem príde iba z dôvodu prípavy prvého AR/VR Headsetu. Práve ten má používať dva displeje s rozlíšením až na úrovni 8K, kde bude výstup z fotoaparátov iPhonu 14 často premietaný.
A aj keď je už 48 MP relatívne dosť v porovnaní s aktuálnymi 12 MP v iPhone 13, stále je to o viac ako polovicu menej v porovnaní s tým, čo Samsung ponúka už niekoľko rokov vo svojich vlajkových lodiach. A keďže tejto firme 108 megapixelov v smartfóne evidentne nestačí, snaží prekonať ďalšiu hranicu.
Samsung predstavil 200 megapixelový fotoaparát
Zdroj: Unsplash / Toma Areno
Spoločnosť Samsung Electronics predstavila ISOCELL HP3, svoj najnovší 200-megapixelový snímač fotoaparátu, ktorý pomôže výrobcom udržať ich prémiové smartfóny štíhle, no pri fotografovaní extrémne výkonné. Ako prvý o tom informoval portál Engadget.
Samozrejme, v súvislosti s obrovským množstvom megapixelov v relatívne malom snímači sa často stretávame s efektom horšieho snímania v slabých svetelných podmienkach. Samsung to ale našťastie rieši prostredníctvom technológie pixel binning, skrz viacnásobne zvýšené ISO a takisto maximálny dynamický rozsah.
Zdroj: Samsung
Nový snímač HP3 má veľkosť až 1/1.4 palca, čo je podľa zahraničného média na pomery smartfónov pomerne dosť. Na strane druhej sú však tieto rozmery v súvislosti s 200 megapixelovým rozlíšením stále iba veľmi mierne.
Spoločnosť Samsung tvrdí, že má najmenšie pixely v odvetví s veľkosťou 0,56 mikrónu, čo je o 20 % menej, ako 0,64 mikrónové pixely snímača ISOCELL HP1 uvedeného na trh minulý rok.
Ako ale poznamenáva Engadget, toto vyjadrenie Samsungu sa nezakladá na pravde, pretože čínsky výrobca Omnivision predstavil ešte vo februári svoj vlastný 200 megapixelový snímač, ktorý má rovnakú veľkosť pixelov na úrovni 0,56 mikrónu.
Nový 200 MP fotoaparát od Samsungu je technickým veľdielom
Zdroj: Unsplash / Anh Nhat
Novinka od spoločnosti Samsung obsahuje niekoľko technických vylepšení, ktoré vás určite zaujmú. Každý pixel má napríklad schopnosť detekcie automatického zaostrovania, čomu pomáha aj technológia „Super QPD“.
Novinka tiež dokáže spájať štyri pixely s veľkosťou 0,56 mikrónu do jedného väčšieho – 1,12 mikrónového. Vďaka tomu môže zariadenie fotiť pomocou 50-megapixelového fotoaparátu a vyhne sa nekvalitným záberom v šere alebo tme.
A ak sa vám to nezdá ako dosť, Samsung sľubuje, že nový snímač dokáže spojiť dokonca aj 16 pixelov do jedného, s veľkosťou 2,24 mikrónov.
8K video je samozrejmosťou a výroba začne už tento rok
Zdroj: Unsplash / Anh Nhat
Samozrejme, juhokórejský výrobca nezabudol na natáčanie videa vo vysokom 8K rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu. Používatelia si tiež budú môcť užiť natáčanie 4K videa pri 120 snímkach za sekundu s využitím celej šírky snímača.
Samsung ponúka v novom snímači 14-bitovú farebnú hĺbku, ktorá obsahuje dokopy cez 4 bilióny darieb. To je štvornásobok štandardnej 12-bitovej hĺbky, na ktorú sa spolieha väčšina konkurenčných smartfónov.
Juhokórejský výrobca začne s výrobou tohto technicky prepracovaného komponentu už v roku 2022, no v prvých zariadeniach sa s ním stretneme až začiatkom roka 2023.
Apple nebude dobiehať Samsung
Zdroj: IAN / Jon Prosser
Ako sme už napísali vyššie, aj keď iPhone 14 dostane vyššie rozlíšenie, nemalo by ísť o marketingový ťah, ale naopak z technického hľadiska premyslený krok. Je síce pekné, že Samsung bude mať až 200 MP objektív, no otázne zostáva, či ho bude niekto používať aj v praxi.
Predsa len stále platí, že čím viac MP tým väčšia náročnosť na úložisko a povedzme si na rovinu, že rozdiel v kvalite záberov z 50 MP alebo 200 MP snímača nebude pre bežného používateľa voľným okom pozorovateľný. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Podľa najnovšieho prieskumu od spoločnosti Counterpoint Research klesol európsky trh so smartfónmi v 1. štvrťroku 2022 medziročne o 12 % a zaznamenal najnižšie dodávky zariadení za takmer desať rokov.
Pokles bol spôsobený viacerými faktormi vrátane pretrvávajúceho nedostatku komponentov, výluk súvisiacich s COVID-19 v Číne, zhoršujúcich sa hospodárskych podmienok a začiatku rusko-ukrajinskej vojny.
„Existujúce problémy, ako napríklad COVID-19 a nedostatok komponentov, sa zhoršili v dôsledku nových hospodárskych a geopolitických výziev. Rastúca úroveň inflácie v celom regióne ovplyvňuje spotrebiteľské výdavky, zatiaľ čo spoločnosti Samsung a Apple, prvý a tretí najväčší výrobca smartfónov v Rusku, začiatkom marca 2022 zastavili všetky dodávky na najväčší európsky trh.“ – uviedol zástupca riaditeľa spoločnosti Counterpoint Research Jan Stryjak
Stryjak dodal, že „títo dvaja predajcovia tvoria približne polovicu ruských dodávok smartfónov, ale ich spoločné dodávky v Rusku predstavujú len 6 % celkových európskych dodávok smartfónov. Dôsledky ich odstúpenia sú preto v regionálnom meradle stále relatívne malé. Vplyv vojny však môže mať širšie dôsledky, ak povedie k poklesu dostupnosti surovín, nárastu cien, ďalšiemu inflačnému tlaku a/alebo stiahnutiu sa iných výrobcov z Ruska“.
Samsung ani Apple neboli v Európe počas Q1 2022 úspešné
Dodávky Samsungu aj Apple v 1. štvrťroku 2022 medziročne klesli, a to aj napriek uvedeniu nových zariadení na trh. Samsung ešte začiatkom roka debutoval s najnovšou vlajkovou loďou Galaxy S22 a Apple s aktualizovaným iPhonom SE 3. generácie s podporou 5G pripojenia.
Dodávky smartfónov v EÚ počas prvého štvrťroku 2022. Čísla sú poväčšine červené Zdroj: Counterpoint
Spoločnosti Xiaomi a OPPO medzitým naďalej trpeli nedostatkom komponentov, hoci obe vykazujú dobré signály oživenia predajov.
V rozpore s trendom v Európe bola spoločnosť Realme. Ide o jediného výrobcu z prvej päťky, ktorý v 1. štvrťroku 2022 zaznamenal medziročný nárast dodávok, a zostáva jednou z najrýchlejšie rastúcich veľkých značiek v regióne (rýchlejšie v minulosti rástli už iba Nokia HMD a Google).
Budúcnosť bude ťažká
Zdroj: Unsplash / Onur Binay
Pri pohľade do budúcnosti sa očakáva, že celková situácia sa skôr zhorší, ako zlepší. Mnohé krajiny v Európe sú nebezpečne blízko recesie a rusko-ukrajinská vojna sa pravdepodobne v dohľadnom čase nevyrieši.
Očakáva sa preto, že ročný rast dodávok smartfónov bude v nasledujúcich štvrťrokoch naďalej klesať, najmä v 2. štvrťroku, keď životné náklady v celom regióne dosiahnu rekordné hodnoty a naplno sa prejaví vplyv stiahnutia spoločností Samsung a Apple z ruského trhu.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Pravdepodobne si sa už aj ty stretol s otravným telefonátom, v rámci ktorého sa ti cudzia osoba na druhej strane linky pokúšala predať nejaký produkt alebo službu, o ktorú si nejavil záujem.
Tieto nevyžiadané predajné volanie zaberajú čas, rušia nás pri sústredení a hlavne ich väčšina ľudí považuje za úplne zbytočné. Aj preto sa rozhodol slovenský operátor O2 konať, pričom nie je jediný.
Práve v týchto dňoch sa v jeho mobilnej apke „Moje O2 SK“ pre iOS a Android objavila nová funkcia Nevolajte mi, pomocou ktorej môže zákazník blokovať marketingové hovory. Rovnako tak by však toto vylepšenie malo doraziť aj do apeik operátorov Radosť a Tesco Mobile.
Nový nástroj naberie maximálnu účinnosť až v auguste, kedy prevádzkovatelia marketingových hovorov budú môcť ľuďom telefónovať len z vopred stanovenej predvoľby. Pomocou tohto triku bude možné rozpoznať, ktoré telefonáty sú súčasťou marketingu, a ktoré sú bežné telefónne hovory medzi ľuďmi.
Operátor O2 dokonca minulý rok uskutočnil prieskum, v rámci ktorého zistil, že zákazníkov takáto marketingová komunikácia doslova otravuje a neznáme čísla dvíhajú len pre istotu, nakoľko sa telefonát vždy môže týkať práce, rodinných záležitostí a podobne.
V drvivej väčšine prípadov je ale na druhej strane otravný človek, ktorého zložíme behom niekoľkých sekúnd.
Už čoskoro aj Tesco Mobile
Zdroj: Red5 Creative
Ako sme napísali vyššie, okrem operátora O2 zaradil túto funkciu do svojej mobilnej apky aj operátor Radosť. Už čoskoro si ju však budú môcť užívať aj zákazníci Tesco Mobile, ktorí majú takisto svoju mobilnú aplikáciu. Ak si funkciu Nevolajte mi aktivuješ dnes, platiť začne pribižne o mesiac, presnejšie 1. augusta.
Práve od tohto dátumu budú musieť prevádzkovatelia marketingových volaní používať len vopred stanovenú predvoľbu, ktorá sa dá aktívne blokovať. Skvelý a jednoduchý nápad, čo povieš?
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Americký úrad pre patenty a ochranné známky dnes zverejnil patentovú prihlášku spoločnosti Apple, týkajúcu sa pokročilého ultrazvukového dotykového senzora.
Podľa portálu Patently Apple, ktorý na túto tému upozornil, sa patent vzťahuje na použitie ultrazvukovej technológie v slúchadlách AirPods Pro a AirPods Max, vďaka čomu by sa zásadným spôsobom zmenila ich využiteľnosť v rôznych podmienkach.
Ultrazvuková technológia v slúchadlách AirPods
AirPods Pro z roku 2019 / Foto: Unsplash (Daniel Romero)
Ultrazvuková technológia môže v budúcnosti umožniť lepšie fungovanie slúchadiel AirPods Pro a AirPods Max, keď sú mokré, alebo keď má používateľ nasadené rukavice. Súčasné snímače v slúchadlách majú problém pracovať správne pri kontakte s vlhkým prostredím.
„Ultrazvukové systémy snímania dotyku môžu byť menej ovplyvnené, keď sa vodivé kvapaliny (napr. kvapky vody) alebo izolované predmety (napr. prsty v rukaviciach) dostanú do kontaktu s ich dotykovým povrchom.“
Patent, o ktorý spoločnosť Apple požiadala, zahŕňa „schopnosť ultrazvukového snímania dotyku“ a mohol by byť použitý v budúcich modeloch AirPods. Okrem toho by ultrazvuková technológia mohla zlepšiť presnosť dotyku na zariadeniach AirPods Pro a AirPods Max, ktorých druhá generácia už klope na dvere.
Problém je však v tom, že vrámci druhej generácie sa s touto novinkou skoro určite nestretneme, keďže patent ešte oficiálne ani nebol uznaný a zariadenia, o ktorých píšeme vyššie sú už pravdepodobne z časti vyrobené a pripravené na predaj.
Oveľa pravdepodobnejší je preto príchod ultrazvukového dotykového senzora až v tretej generácii AirPods Pro a AirPods Max. Nechajme sa prekvapiť.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Spoločnosť Apple ešte v máji vydala operačný systém iOS 15.5 s vylepšeniami aplikácie Podcasty, príchodom služby Apple Cash (len pre niektoré krajiny) a viacerými opravami chýb. Zdá sa však, že aktualizácia spôsobila aj problémy a to konkrétne používateľom aplikácie Knihy. Tá od tej doby nefunguje správne.
Aj my sme do redakcie dostali niekoľko podnetov na to, že vstavaná aplikácia od Apple padá, keď sa používateľ pokúsi otvoriť akúkoľvek knihu. Deje sa to po aktualizácii iPhonu na iOS 15.5, čo je v súčasnosti najnovšia verzia operačného systému dostupná pre verejnosť.
V tejto chvíli nie je jasné, koľkých používateľov sa to týka, ale zahraničné recenzie aplikácie v App Store potvrdzujú, že existuje pomerne veľká skupina ľudí, ktorí nevedia túto nepríjemnosť vyriešiť.
Takmer všetky negatívne recenzie uvádzajú, že aplikácia Knihy po update znemožňuje čítanie voľne dostupných alebo zakúpených knižných titulov.
Oprava zatiaľ neexistuje. Riešenie ale príde čoskoro
Aplikácia Knihy na iPhone – Foto: AppleInsider
Samozrejme, v tejto chvíli nie je celkom jasné, čo problém spôsobuje. My sami sme to overili na viacerých zariadeniach s najnovším updatom, no s padaním aplikácie sme sa nestretli.
Každopádne ale platí, že ide o chybu, ktorá zatiaľ nemá žiadne riešenie. V prípade, že máte tieto problémy aj vy, môžete skúsiť apku preinštalovať, no je len veľmi malá šanca, že vám to pomôže.
Najlepšie teda bude počkať na spoločnosť Apple, kým vydá ďalší update iOS 15.6, na ktorom už intenzívne pracuje. Nakoľko je chyba súvisiaca s aplikáciou Knihy celkom rozšírená, v Cupertine ju určite evidujú a v dohľadnej dobe opravia.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Ešte pred začatím konferencie WWDC 2022 leaker Mark Gurman na základe vlastných zdrojov uviedol, že spoločnosť Apple pracuje na novom režime nízkej spotreby energie pre operačný systém watchOS 9.
Táto predpoveď sa žiaľ nenaplnila, nakoľko watchOS 9 nič podobné neobsahuje. Gurman sa teda ku svojmu pôvodnému vyjadreniu vrátil, pričom tentoraz doplnil, že režim nízkej spotreby bude exkluzivitou pre nové hodinky Apple Watch Series 8.
Vo svojom najnovšom príspevku pre Bloomberg špecifikoval, že stále očakáva príchod avizovanej funkcie neskôr v tomto roku. Podľa jeho slov však namiesto vylepšenia vo watchOS 9 bude táto novinka oznámená len ako jedno z viacerých vylepšení Apple Watch Series 8. Tie prídu na trh niekedy v septembri.
Koncept Apple Watch Series 8 – Zdroj: Twitter / Volodyk Design
Je síce pravda, že súčasné modely Apple Watch už majú režim úspory energie. Ako však určite viete, ten vypína takmer všetky funkcie zariadenia a zobrazuje iba čas, aby maximalizoval výdrž batérie.
Hoci sa to teda hodí v núdzových situáciách, praktické využitie je takmer nulové. Používatelia musia navyše hodinky Apple Watch pri odchode z tohto režimu reštartovať, aby mali prístup k aplikáciám a iným funkciám. To je dosť zdĺhavé a nepraktické.
Podľa pôvodnej správy Gurmana nový režim nízkej spotreby umožní používateľom naďalej používať aplikácie a funkcie hodiniek Apple Watch bez toho, aby vyčerpali príliš veľa energie.
Mal by fungovať podobne ako režim nízkej spotreby v iPhone, iPade či Macu, ktorý v podstate pozastavuje činnosti procesora na pozadí a znižuje výkon zariadenia. V tomto prípade by mohol obmedziť aj funkcie always-on displeja.
Koncept Apple Watch Series 8 zo zadnej strany Zdroj: Twitter / Volodyk Design
Čo očakávame od Apple Watch Series 8, ktoré prídu v septembri?
Koncept Apple Watch Series 8 v zelenej farbe – Zdroj: Twitter / Volodyk Design
Na základe nedávnych únikov budú hodinky Apple Watch Series 8 v podstate len drobným upgradom v celej sérii. Okrem toho, že budú mať rovnaké vnútorné špecifikácie ako Apple Watch Series 7, ktoré sú napriek väčšej obrazovke takmer zhodné s ešte staršími Apple Watch Series 6 sa očakáva, že by mohli dostať nové farby a rovnako aj nový zdravotný senzor – pravdepodobne teplomer.
Apple údajne pracuje aj na „odolnej edícii“ Apple Watch Series 8, zameranej na extrémne športy a pracovné prostredia. Spoločnosť možno predstaví aj aktualizované hodinky Apple Watch SE 2. generácie s výkonnejším procesorom.
Apple Watch Series 8 Explorer Edition prídu už v septembri.
Keďže aktualizácie hardvéru budú tento rok minimálne, neprekvapí nás, keď si Apple ponechá niektoré softvérové funkcie, ako napríklad režim nízkej spotreby, exkluzívne pre nové modely Apple Watch Series 8 či SE 2. Týmto spôsobom by mohla firma nalákať na produkty viac záujemcov.
Čo prináša aktualizácia watchOS 9?
Pripravovaná aktualizácia obsahuje viacero nových ciferníkov, vylepšenú aplikáciu Workout s väčším množstvom údajov, novú aplikáciu na správu liekov, vylepšené monitorovanie spánku a plnohodnotnú aplikáciu Podcasty.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?