Vieme, akým smerom pôjdu Apple Watch!

0

Apple Watch sú produktom, ktorý primárne nikto z nás nepotrebuje, pretože ide o niečo, bez čoho sa dá pomerne ľahko žiť. Dobre, určite nie je zlé vlastniť ich. Hodinky sa hodia a keď vedia byť aj múdre, je to milá pomoc, ako sa zbaviť závislosti na telefóne. Dnes bol Applu uznaný jeden patent, ktorý nám prezradil, akým smerom sa budú tieto produkty počas následujúcich rokov uberať. Poďme sa na to spolu pozrieť!

Týmto smerom sa budú uberať hodinky Apple Watch

Apple Watch sú produktom, ktorý nemôže byť aktualizovaný každý rok, pretože by jednak používatelia nemali dôvod prejsť na novšiu generáciu, no a potom je tu ešte jeden problém a tým je cena. Hodinky stoja niekoľko stoviek eur, sú omnoho drahšie ako konkurencia a ponúkajú menej. Je to skôr taká „imidžovka“, a teda aj spotrebná elektronika. Presne preto zmeny nesmú byť výrazné a hlavne, Apple nechce príliš inovovať samotné hodinky. Bolo by tu veľa komplikovanej roboty so schvaľovacími procesmi na to, aby Apple získalo dôležité licencie. Radšej bude inovovať remienky.

Tak to naznačil najnovší patent, ktorý umožňuje do remienku vložiť napríklad kameru, rôzne biometrické senzory či batériu. V praxi by to teda mohlo znamenať, že hodinky bez FaceTime kamery by mohli túto kameru zrazu mať a my by sme mohli cez ne telefonovať. Rovnako tak by to mohlo znamenať aj predzvesť lepšej výdrže baterky. Včera sme ti zrovna priniesli článok o novom patente, ktorý umožňuje do ťahu zakomponovať napríklad batériu či senzory. Dnes ťa informujeme, akým spôsobom to Apple využije.

Mohlo by ponúkať sadu príslušenstva, napríklad čo sa týka zdravotnej starostlivosti. To, čo nemajú samotné hodinky prinesie remienok a Apple zarobí aj tak. Potom by tu mohli byť remienky s FaceTime kamerou, baterkou či inými užitočnými funkciami. Možno by sme sa mohli dočkať dokonca aj kombinácie týchto remienkov v jednom. Apple sa teda nemusí až tak sústrediť na samotné Apple Watch.

Tu bude stačiť pár technologických zmien. Možno nový dizajn, lepší procesor, krajší displej. Apple by sa mohlo sústrediť práve na príslušenstvo, ktoré môže predávať draho a zarábať na ňom naozaj veľa. Samozrejme, to ako to bude vyzerať nie je v našich rukách, ale je to skôr taká predtucha budúcnosti. K tejto verzií sa neprikláňame sami. Niečo podobné naznačil aj Ming-Chi Kuo, prestížny analytik z KGI!

Watch - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk