A je to tu! Finančné výsledky Apple prichádzajú!

0

Spoločnosť Apple konečne ohlásila svoje finančné výsledky za 3. fiškálny štvrťrok 2015 alebo ináč povedané druhý kalendárny štvrťrok tohto roka. Jeho zisky opäť raz narástli rovnako, ako predaje jednotlivých produktov. Taktiež sa zvýšila aj hodnota akcií a percentuálna marža. Apple stále rastie a dosahuje nové a nové rekordy. Presvedčíš sa o tom aj v tomto článku.

Apple a finančné výsledky

Apple ohlásilo finančné výsledky za druhý kalendárny štvrťrok 2015 a ako môžeme vidieť na číslach, predaje sú viac než dobré, minimálne v porovnaní s minulým rokom a rovnakým obdobím. Celkovo dokázalo Apple utržiť zisk v hodnote vyše 10 700 000$ čo činí cenu za akciu 1,85$, čo vlastne vôbec nie je zlé. Hrubá marža na produktoch tvorí 39,7% čo je oproti 39,4% síce drobný ale veľmi dôležitý nárast. Medziročné predaje predstavovali asi 64%. Pozri sa na to, koľko Apple predal akých produktov aj v porovnaní s minulými rokmi:

iPhone: 47 500 000 kusov (minulý rok v rovnakom období: 35 200 000 kusov)

iPad: 10 900 000 kusov (minulý rok v rovnakom období: 13 300 000 kusov)

Mac: 4 800 000 kusov (minulý rok v rovnakom období: 4 400 000 kusov)

Predaje - svetapple.sk

Predaje – svetapple.sk

O hodinkách Apple Watch a ani o iPodoch spoločnosť Apple nepriniesla zatiaľ žiadne informácie, čo znamená, že sa môžme len domnievať, aké asi boli ich predaje. Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť s nakúsnutým jablkom v logu drží v cenných papieroch 202,8 miliardy amerických dolárov. Môžeme teda povedať, že sa počas tohto štvrťroku veľmi darilo, len tak ďalej Apple.

Výsledky - svetapple.sk

Výsledky – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk