Apple logá po celom svete sú opäť zelené, máme exkluzívne foto!

0
zelene-logo-apple---titulná-fotografia---SvetApple

To, že Apple je veľmi ekologická firma nie je len o tom, že recykluje svoje staré zariadenia či prevádzkuje obrovské plantáže solárnych panelov. Je to aj o tom, že sa snaží zvýšiť povedomie o dôležitosti ochrany životného prostredia a hoci ho určite sama pri výrobe zariadení znečisťuje, na druhej strane sa ho snaží ako jedna z mála takýchto firiem aj iniciatívne chrániť. Najnovšie nájdeme v Apple Storoch po celom svete zelenú stopku jablka, práve k 22.aprílu, ktorý sa datuje ako Deň Zeme. My máme dokonca vlastné foto priamo z New Yorku.

Apple logá po celom svete sú opäť zelené, máme exkluzívne foto

Apple chce ľuďom ukázať, že hoci ročne vyrobí milióny iPhonov či iných zariadení, stále sa snaží chrániť prakticky to najcennejšie, čo máme, našu Zem, na ktorej všetci žijeme a bez ktorej by tu nikto z nás nebol. 22.4. je oficiálny Deň Zeme a tento deň je dôležitý ako pre nás, tak aj pre spoločnosť, ktorá sa k tomu stavia veľmi zodpovedne. Po celom svete nájdeme na prevádzkach od Apple svietiť zelenú stopku na logu, ktorá má práve pripomínať túto dôležitú udalosť.

To ale nie je všetko, iniciatíva Apple je omnoho väčšia. Okrem zelenej stopky totižto v Apple Store nájdeš aj zamestnancov v zelenom. Ide konkrétne o zelené tričko s bielym logom Apple. Personál teda tiež pripomína, že našu planétu si treba vážiť. V neposlednom rade nájdeme na vybraných prevádzkach aj zaujímavé nápisy, ktoré nás informujú o tom, že daný obchod beží na 100% z obnoviteľnej energie.

apple store - svetapple.sk

Foto: Filip Mojžíš

Tú si poväčšine Apple vyrába sám vďaka slnku, keďže vlastní obrovské polia so solárnymi panelmi. Z nich potom napája svoje vlastné dátové centra a tiež obchody Apple Store, vďaka čomu šetrí planétu. Treba spomenúť ale aj to, že ako jedna z mála spoločností sama recykluje a demontuje svoje staré zariadenia a tiež skupuje lesy, aby ich nikto nemohol vyrúbať. Zaujímavé je tiež budúce sídlo spoločnosti.

Apple Campus 2 je vlastne takým obrovským parkom plným zelene a ovocných stromov, z ktorých budú zbierané plody. Už na počutie to znie veľmi príjemne a tešíme sa na to, ako sa tam na budúci rok vyberieme. Presne preto ostaň naladený a sleduj našu stránku aj v budúcnosti. Budú sa diať ešte veľké veci!

Apple Store - svetapple.sk

Apple Store - svetapple.sk

Campus 2 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk