Apple: Ukončujeme spoluprácu s vývojármi na Kryme!

0

Apple je spoločnosť, ktorá si drží svoje celosvetové postavenie na trhu a nemôže si dovoliť žiadne zaváhanie či chybu, ktorá by jej mohla spôsobiť problémy. Práve preto sa v Cupertine rozhodli, že vývojárom, ktorí sa nachádzajú na Kryme, napíšu nepríjemný list, v ktorom sa píše o ich ukončení spolupráce so spoločnosťou Apple!

Koniec spolupráce

 

„Tento list slúži ako oznámenie o ukončení dohody o registrovanom Apple vývojárovi („dohoda RAD“), medzi vami a spoločnosťou Apple, s okamžitou platnosťou.
Apple môže ukončiť váš status registrovaného Apple vývojára (RAD) kedykoľvek na základe vlastného uváženia na základe dohody o RAD. Nové sankcie na Kryme vyhlásené vládou USA, dňa 19. decembra roku 2014 a Európskou komisiou dňa 18.decembra 2014 zakázať v pokračovaní dohody o RAD medzi vami a Apple. Pre viac informácií, si prečítajte výkonné nariadenie 13685 a vyjadrenie Európskej komisie.
Radi by sme vám pripomenuli vaše povinnosti, pokiaľ ide o software a všetkých ďalšie dôverné informácie, získané od spoločnosti Apple ako registrovaný Apple Developer. Musíte okamžite prestať využívať a zničiť takéto materiály v súlade so všetkými ostatnými povinnosťami stanovenými v dohode o ukončení RAD.“

Takáto správa zrejme vývojárov na Kryme veľmi nepotešila, no je treba si uvedomiť, že Apple si jednoducho nemôže dovoliť spolupracovať s týmito vývojármi najmä kvôli veľmi zlej politickej a zároveň ekonomickej situácii. Každopádne, pokiaľ sa niečo zmení, budeme vás určiteinformovať!

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk