Apple Watch mu zachránili život a zavolal mu Tim Cook!

0

Niekedy sa vo svete stane, že moderná elektronika dokáže človeku zachrániť život. Vzhľadom na to, že Apple Watch majú aj senzory, ktoré sa používajú napríklad v lekárstve, dokážu odmerať krvný tep. Istý, iba 17-ročný mladík mal svoje Apple Watch na ruke počas toho, ako nič nerobil a tie ho upozornili na podozrivo vysoký tlak. Ukázalo sa, že mu vlastne zachránili život. To však nebolo všetko. Mladíkovi totiž zavolal aj osobne Tim Cook!

Apple Watch ho zachránili

Mladík nosil na ruke základnú edíciu hodiniek Apple Watch. Tieto hodinky vedia zistiť, či človek vykonáva namáhavú činnosť alebo nie a taktiež vedia zistiť to, či sú krvný tep a iné hodnoty v norme. V prípade 17-ročného chalana však neboli a hodinky ho na to upozornili. Okamžite išiel do nemocnice, kde mu zistili simultánne zlyhanie ľadvín, pečene a srdca. Kto vie, kde by mladík bol, keby nemal Apple Watch ale o tom radšej písať nechceme.

Telefonát

Tento chalanisko mal však dvojité šťastie. Nielen, že vďaka Apple v súčasnosti žije ale ešte mu zavolal aj samotný generálny riaditeľ Tim Cook. Do telefónu sa predstavil“Hello, my name is Tim Cook, CEO of Apple”. Následne mu ponúkol ako darček úplne zadarmo nový iPhone 6S a dokonca aj zabezpečil letnú brigádu v sídle spoločnosti, v Cupertine. Ako jeden z mála ľudí na svete teda rozprával takto cez telefón s jedným z najlepších podnikateľov súčasnosti. My chlapcovi držíme palce, nech už nemá podobné, veľmi nepríjemné problémy a taktiež dúfame, že Apple Watch budú životy zachraňovať omnoho častejšie!

keynote-2015-tim-cook

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk