iPhone SE 2 z videa je len podfuk!

0
iPhone SE 2 z videa je len podfuk! - svetapple.sk

Pokiaľ si dnes sledoval média, určite si si medzi technologickými správami všimol aj video, ktoré údajne ukazovalo novinku, iPhone SE 2 druhej generácie zabalený v celkom novom dizajne s kovovým rámčekom, displejom na celej prednej strane, Face ID a tiež duálnym fotoaparátom. Ak si naletel tak ako väčšina stránok, dopredu ťa upozorňujeme, že išlo o podfuk!

Video

Mnohé celosvetové servery či už priamo na stránkach alebo Facebook stránkach zdieľali video údajného iPhonu SE 2, ktorý by mal byť medzi tohtoročnými novinkami. Hoci ani nie je jasné, či ho Apple vôbec predstaví, už teraz je jasné, že video, na ktorom sme ho údajne mohli vidieť je podfuk. Prišla s ním Čínska sociálna sieť Weibo a informácie priniesol aj renomovaný Japonský web Macotakara. Ak si ho teda nevidel, pokojne si ho pozri na uvedenom odkaze nižšie a pokračuj v článku pod ňím.

Dôkazy, že ide o podfuk

Dopredu ťa upozorňujeme, že ide len o naše názory. Z toho, čo už ale vieme a tiež z toho, čo nám príde ako logické vieme na 100% povedať, že toto iPhone SE 2 zaručene nie je. O čo teda ide? Pravdepodobne ide o iPhone X, ktorý má na sebe perfektné pasujúci kryt, prípadne iPhone X, ktorý má upravenú zadnú časť. Ide o to, že model SE 2 má byť lacným modelom. Ak by takým ale naozaj bol, určite by neponúkol OLED displej na celej prednej strane. Ďalšia vec je Face ID. Samotná technológia je pomerne dosť finančne náročná a pre najlacnejší iPhone bohato postačí aj doteraz osvedčený senzor otlačkov prstov, Touch ID.

Dve kamery na zadnej strane? Zamyslime sa! Veď dve kamery nemá ani len iPhone 8. Sú súčasťou len iPhonu 8 Plus a iPhonu X. Prečo? Aby sa lepšie predávali. Z akého dôvodu by teda dávalo Apple na najlacnejší telefón ten najšpičkovejší fotoaparát? Veď by silno konkuroval telefónom, ktorých predaje sú pre neho prioritou. Celkovo je teda viac ako logické, že to čo sa nachádza na videu bol v skutočnosti podfuk. Bol to iPhone X, teda najdrahší a nie najlacnejší model.

Aký ale bude model SE 2?

Aby sme len nehovorili, aký iPhone SE 2 nemá byť, musíme spomenúť aj to, čo od neho naozaj očakávame (teda ak sa Apple bude ráčiť, predstaviť nám ho). V prvom rade by to mohol byť o čosi väčší displej ako má súčasná prvá generácia. Je dosť možné, že preberie technológiu z iPhonu 8/7/6S/6 a prinesie 4,7″ panel, ktorý je už v súčasnosti veľmi osvedčený. Rovnako tak môže priniesť aj lepší fotoaparát/kameru. Neočakáva sa ale, že pôjde o technológiu priamo z iPhonu 8 ale skôr z iPhonu 7. Tak či onak, stále ide o špičkové „náčinie“.

Model SE 2 neprinesie Face ID ale ako sme už vyššie uvideli, klasický senzor otlačkov prstov, Touch ID. Má byť lacným iPhonom, jeho súčasťou by mal byť teda čip Apple A10 (taktiež z iPhonu 7). Na čip A11 pravdepodobne bude musieť počkať až jeho potencionálny nástupca. Dizajn je stále jednou veľkou otáznou. Analytici odhadujú, že by mohol byť taký ako na iPhone 8/X (minimálne čo sa týka zadnej strany). Materiál by mal byť sklenený aby sa umožnilo bezdrôtové nabíjanie. Viac ale nejdeme špekulovať, počkajme si na to, čo nám (ak nám vôbec niečo) predstaví Apple. Zatiaľ môžeme len a len čakať…

Ak príde iPhone SE 2 generácie, pravdepodobne sa bude najviac podobať na toto zariadenie! - svetapple.sk

Ak príde iPhone SE 2 generácie, pravdepodobne sa bude najviac podobať na toto zariadenie! – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk