Ryšavé Emoji? Apple to proste chce!

0

V minulosti tu bolo už viacero problémov, ktoré sa spájali s Emoji ikonami a iPhonom. Bol tu napríklad rasový problém, kedy smajlíky museli dostať rôzne odtiene pleti. Ďalej sme tu mali pištoľ, ktorá sa ale očividne pacifististom nepáčila, a tak bola nahradená za jej zelenú atrapu, ktorú obvykle používajú deti, hrajúce sa vo vode. Dnes sa uvažuje, že sa pristúpi na ryšavých smajlíkov!

Ryšavé Emoji? Apple to proste chce!

Apple najnovšie zvolal špeciálne zasadnutie, v ktorom rozoberal použitie ryšavých Emoji ikoniek v operačnom systéme iOS. Problém je v tom, že práve na chýbajúcich ryšavých smajlíkov bol v minulosti, ale aj dnes často upozorňovaný a kritizovaný.

Presne preto pred niekoľkými dňami spoločnosť zvolala špeciálne zasadnutie, kde rieši práve zakomponovanie ryšavých smajlíkov do klávesnice. Súčasťou tohto zasadnutia je samozrejme spoločnosť Unicode, ktorá už roky tieto smajlíky pre klávesnice po celom svete vytvára.

Je celkom smiešne, že práve na takúto tému Apple zvoláva špeciálne zasadnutie a dbá na to, aby sa prebrala. Keď sa na to ale pozrieme z pohľadu populácie, nemusí na niečo podobné dbať tak veľkú pozornosť. Zhruba 1-2% ľudí má ryšavé vlasy, a tak určite nie je prioritou práve vloženie takýchto ikoniek do iOS.

Tak či onak, presne toto sú tie pekné detaily, ktoré na Apple milujeme. To isté sa krásne ukazuje napríklad pri používaní iOS zariadení slepými či hluchými ľuďmi. Práve iPhony či Macy majú pre takýchto používateľov skvelé rozhranie a to aj napriek tomu, že ich je len hŕstka! 🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt redhead emoji

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk