Takto sa kradli šasi iPhone 6 vo Foxcone!

0

Určite ste všetci postrehli, to že z továrne Foxconn, ktorá dlhodobo vyrába Jablkové zariadenia pre Apple, uniklo veľké množstvo komponentov iPhonu 6. Napadlo vás však, ako je to vlastne možné? Všetko je tak jednoduché!

Čínsky „kamoši“

Každý dôležitejší novinár, ktorý sa zaujíma o tématiku Apple, si určite vie vybaviť aj svoj vlastný únik. Teda minimálne pokiaľ má šťastie a pozná nejakého toho pána Sam či pani Sung, pracujúcich priamo v továrni Foxconn.  Ved práca, za ktorú robotníci dostanú denne len 10$, nie je práve ideálna, no nemajú na výber. Pokiaľ ich teda kontaktuje nejaký novinár s prísľubom, že im zaplatí celkom slušnú čiastku za fotku, či dokonca diel, tak jednoducho neváhajú!

foxconn_workers_2

Qiao urobil chybu

Istý 40 ročný Qiao, ktorý v spomínanej továrni pracoval, tiež pravdepodobne nesúhlasil so svojim platom a súhlasil s tým, že si privyrobí nejakou tou „bokovkou“. Istý novinár mu teda sľúbil, že pokiaľ mu zoženie šasi nového iPhonu 6, zaplatí mu 960 dolárov, čo je približne 6000 juanov,. Zdá sa, že to bola dosť dobrá motivácia a Qiaovy sa podarilo prejsť cez bezpečnostný systém aj s jedným šasi iPhonu 6. Na druhý deň sa rozhodol, že svoj zisk ešte zvýši a pokúsil sa preniesť ďalších 5 šasi. Tu sa mu už však nepodarilo prejsť kontrolou. A razom sa dostal do veľkých problémov. Foxconn vraj využije všetkých možných donucovacích prostriedkov na to, aby zaistil, že sa úniky už v budúcnosti nebudú opakovať. Qiao bude samozrejme trestne stíhaný!

Download-Foxconn-H61MD-Motherboard-Drivers

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk