Takto to vyzerá v továrňach Apple!

0
BBC - svetapple.sk

Už prednedávnom sme písali, že Britská televízia BBC nahliadla do tovární, kde sa vyrábajú nové iPhony, aby nám objasnila, ako to v nich skutočne vyzerá a či Apple naozaj porušuje podmienky. To, čo mohli novinári vidieť a natočiť pomocou skrytých kamier, je jedným slovom hrozné! Pozrite sa, ako vyzerajú ľudia, ktorí pracujú 18 hodín v kuse bez možnosti voľna len preto, aby nám vyrobili najnovšie Jablkové zariadenia!

„Apple’s Broken Promises“

Takýto názov nesie dokument, ktorý okrem iného poukazuje aj na zlé podmienky v indonézskych baniach. Niekoľko investigatívnych redaktorov a novinárov sa rozhodlo, že so skrytými kamerami nazrie do továrne, kde sa pre celý svet vyrábajú nové iPhony. To čo tam videli mnohým vyrazilo dych. Totiž pracovníci továrne naozaj pracujú v katastrofálnych podmienkach, najmä čo sa pracovnej doby týka. Nemajú nárok na deň voľna a musia pracovať 18 hodín denne. To je vidno aj na niekoľkých záberoch, kde môžme vidieť pracovníkov, ako doslova spia v práci. Je teda jasné, že Apple musí zvýšiť kontroly v týchto továrňach. Aj napriek tomu, že Tim Cook už dávnejšie avizoval to, že na zlepšení pracovných podmienok Apple intenzívne pracuje, ako môžme vidieť na nasledujúcich záberoch, ide o veľmi nedostačujúce opatrenia, ktoré pracovníkom nijako nepomáhajú. Je teda otázne dokedy budú títo pracovníci vládať pracovať v takýchto podmienkach!

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk