Značka Apple je až o 43% hodnotnejšia ako minulý rok, je najhodnotnejšia na svete!

0

V podstate každý rok tu máme porovnanie všetkých celosvetových značiek a ich hodnôt. Apple sa už pomerne dlho drží na prvých miestach tohto rebríčka a svoju povesť  „najhodnotnejšej značky“ potvrdil oficiálne počas tohto roka. Spoločnosť je totiž až o 43% hodnotnejšia ako minulý rok a čísla sú neuveriteľné! Polepšili si však aj iné spoločnosti!

Hodnota značky Apple

Hodnota značky Apple je podľa Interbrand už dlhé roky jedna z najvyšších a tento rok sú čísla takmer neuveriteľné. 170 miliárd dolárov jednoducho nie je málo a keď k tomu pripočítame 43% nárast oproti minulému roku, ťažko tomu vôbec uveriť. Na prvých troch miestach sa okrem Apple drží samozrejme aj Google, ktorý si prilepšíl o 12%, v súčasnosti má 120 miliárd dolárov a za ním známy nápoj Coca Cola, ktorý už niekedy vyskúšal azda každý z nás. Ten si síce pohoršil, no ide len o 4%, čo je maličké číslo.

Zaujímavé čísla ukazuje tiež napríklad taký Facebook, ktorý má síce len hodnotu 22 miliárd dolárov, no nárast je oproti minulému roku až 54%. Len aby sme nezabudli dodať, v súčasnosti má Apple na akciovom trhu hodnotu 630 miliárd dolárov, čo tiež nie je najmenej!

Snímka obrazovky 2015-10-05 o 16.51.33

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk