Americká vláda schválila zákon, ktorý sa Apple vôbec nepáči a nesúhlasí s ním!

0

Už sme ťa informovali o tom, že Americká vláda chce schváliť pomerne nepríjemný a kontroverzný zákon, vďaka ktorému sa bude môcť nabúrať do tvojho iPhonu a odsledovať poprípade rovno ukradnúť všetky tvoje súkromné dáta, ktoré sa v ňom nachádzajú. Dnes Senát tento zákon schválil, no je otázne, či ho schváli aj americký prezident, Barrack Obama!

Sledovanie súkromia

Nikomu by asi nebolo príjemné, keby mu niekto nabúral jeho telefón a pokúšal sa z neho dostať čo najviac informácií. Určite by to bolo o to nepríjemnejšie, keby tento telefón nabúrala rovno americká vláda v domnení, že nevinný slovenský turista je v skutočnosti nebezpečný terorista.

Práve takýto zákon dnes prehlasoval senát v pomerne 74 k 21. Podľa neho by mal mať každý operačný systém zadné dvierka (backdoor), ktoré by umožňovali vláde dostať sa priamo do neho. Tu ale vzniká jeden problém, Apple ani iné technologické spoločnosti s týmto zákonom nesúhlasia a prezident Obama sa bude musieť rozhodnúť.

Pokiaľ by totiž podobný zákon neschválil, pravdepodobne by si celkom šplhol u obyvateľov USA a to najmä preto, lebo zrejme nikto z nich nechce byť sledovaný. Pokiaľ by ho ale schválil pravdepodobne by uľahčil prácu tajným zložkám, ktoré dennodenne pátrajú po nebezpečných zločincoch nachádzajúcich sa na území USA. Netreba ale zabúdať ani na to, že proti tomuto zákonu sú spoločnosti ako napríklad Microsoft, Facebook, Google, Amazon či samotné Apple. Práve to sú obrovské korporácie, ktoré vo veľkom tlačia ekonomiku USA.

Apple sa hneď verejne vyjadril, že je mu omnho prednejšie to, čo majú používatelia vo svojom iPhone ako to, aké záujmy má Americká vláda. Kvôli bezpečnosti súkromia urobí prvé posledné a bude bojovať. Súkromie totiž považuje za najdôležitejšie a asi nebude náhoda, že štátne zložky dokážu iPhone hacknúť len vtedy, ak má nainštalovaný Jailbreak. Iným spôsobom to jednoducho nejde. Proti zákonu idú tie najväčšie korporácie na svete. Uvidíme ako to dopadne!

zdroj: Macrumors

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk