Chceš bezpečne komunikovať? Používaj WhatsApp

0
whatsapp-bezpecna-komunikacia---titulná-fotografia---SvetApple

WhatsApp je po celom svete známy rovnako ako napríklad Messenger od Facebooku, ak nie dokonca o čosi viac. Hlavným dôvodom je to, že jednak nie každý používa Facebook a nie každý chce používať Facebook Messenger. Po dnešnom dni bude o dôvod viac používať WhatsApp. Pravda, ten je vlastnený práve najväčšou sociálnou sieťou na svete, no predsa len ho riadia stále bývalí majitelia a tí sa rozhodli šifrovať.

Chceš bezpečne komunikovať? Používaj WhatsApp

Nové šifrovanie správ bolo vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Open Whisper Systems, aby dokázali správy, fotky, videá či zvukové nahrávky svojich používateľov dostatočne ochrániť pred zvedavosťou napríklad hackerov či bezpečnostných zložiek, ktoré sa mohli bez väčších problémov do chatu nabúrať.

Nové šifrovanie je samozrejme maximálne vymakané a vraj funguje skvele. Dokonca by malo fungovať podobne ako pri iMessage, čo je služba, ktorú ponúka Apple pre každého svojho používateľa s správy sú šifrované tak, aby ich nemohol čítať absolútne nikto okrem čitateľa a odosielateľa. Apple sa ešte k tomu hrdí aj tým, že k chatom svojich používateľov nemá samo prístup, vďaka čomu nemá ako nahliadnuť do nášho súkromia.

WhatsApp - svetapple.sk

Je veľmi zvláštne, že na niečo takéto pristúpil samotný Facebook, ktorý vlastní WhatsApp a sám Mark Zuckerberg bojuje proti kradnutiu nášho súkromia. Asi jednoducho cíti, že musí chrániť aj bežných ľudí, no práve cez takéto sociálne siete komunikujú aj napríklad teroristi, a tak by sa dali vyvrátiť tragické udalosti v budúcnosti. Každopádne samotný WhatsApp je v súčasnosti ešte stále vedený jeho zakladateľmi a tí mali pravdepodobne pri akvizícií Facebookom požiadavky, ako práve šifrovanie a podobne.

Toto zabezpečenie by malo byť dostupné pri najbližšej aktualizácií aplikácie, ktorá by mala prísť už čoskoro. Ktokoľvek bude zvedavý na tvoj chat, uvidí len zašifrovaný kód, no k správe a ani k fotke sa len tak nedostane. Napokon sa chceme opýtať aj teba, či radšej preferuješ komunikáciu cez klasický Messenger, alebo WhatsApp. O svoje názory sa snami podeľ nižšie!

WhatsApp - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk