Sprievodca nákupom – iPhone 5S

iPhone-5S---sprievodca-kúpou---titulná-fotografia-SvetApple.sk

Plánuješ kúpiť Apple zariadenie ale nevieš sa rozhodnúť? Pozri si nášho sprievodcu nákupom a budeš v tom mať rýchlo jasno. Ako to teda je s iPhone 5S?

Dátum vydania:        

20. September 2013   |   Novší model: iPhone 6 / iPhone 6 Plus  |   Starší model: iPhone 5

Aktuálna cena

iPhone 5S 16GB – 369,00 €    iPhone 5S 32GB – 439,00 €    iPhone 5S 64GB – 612,60 €

Dostupné verzie

Oproti predchádzajúcim generáciám sa stal model 5S prvým modelom, ktorý okrem klasickej čiernej (resp. sivej) a bielej farby ponúkal ešte v zlatom prevedení. Vzhľadovo vychádza model 5S z modelu 5. Medzi prakticky jediné zmeny, ktoré sú na pohľad vidieť, patria odlišné odtiene farieb. iPhone 5S je dostupný v troch farbách a to Silver, Gold,Space Gray a Gold. Ako ktorý vyzerá môžeš vidieť na obrázkoch nižšie. Zariadenie je dostupné v 16, 32 a 64GB verzií. Náš magazín ti ale jednoznačne odporúča kúpu 64GB verzie. Prečo, to sa dozvieš v našom článku.

 

Krátke informácie o iPhone 5

Tento model Apple nepredstavil skoro žiadnu kozmenitckú zmenu, skôr hardwarovú. Apple totižto po prvý krát predstavil 64-bitový A7 čip v smartfóne na tie roky s neuveriteľnou rýchlosťou. Zásadným pokrokom bol taktiež senzor otlačkov prstov, pri ktorom sa do tela iPhonu dostalo zafírové sklíčko, na ochranu tohto otlačky. Funkcia, s ktorou sa iPhone odomyká bez použitia hesla, či slúži na zadávanie hesla na App Store dostala názov Touch ID. Výmena A6 procesor iPhone 5 je nová A7 čip s dvojnásobnou rýchlosťou, oveľa lepšiu grafiku, a 64-bitovej architektúry. A7 umožnil iPhone 5s byť prvý 64-bit smartphone, ktorý je schopný posilnenej hier, spracovanie videa, a dokonca aj pokročilejšie aplikácií v budúcnosti. To pokračuje v podpore LTE mobilnej siete, tak 802.11n.

Výrazným zlepšením iPhone 5S je  oproti iPhone 5 a iPhone 5C je aj v kategórií fotoaparát. Kamerový systém ťažil z úplne nového snímača, čím sa kvalita fotografie zvýšila na 8 megapixelov so zvýšenou citlivosťou na svetlo za zhoršených svetelných fotografovanie. Novinkou je tiež True-Tone blesk, duálny LED blesk, ktorý zvyšuje presnosť farieb pleti pri fotografovaní v tme. Apple tiež pridal  funkciu sériového snímania, kedy je možné zachytiť 10 snímok za sekundu, a nový režim Slow-Mo zachytávanie videa, ktoré je možné zachytiť v 120fps.

iPhone 5S bol prvým Apple zariadení na lodi s iOS 7, ktorý predstavil prepracovaný, moderný vzhľad a ďalšie nové funkcie. Dizajnérom je Jonathan Ive a iOS 7 sa líši od prvkov, používaných v predchádzajúcich verziách systému iOS svojím farebným, svetlým dizajnom. Medzi nové softvérové ​​funkcie uvádzaných na iPhone 5S partí, Control Center, ovládací panel, ktorý obsahuje celý rad bežne používaných funkcií a iTunes Rádio. Predstavené boli dnes už známe a bežne používané slúchadlá EarPods sú súčasťou iPhone 5S.

Batéria, ktorá pri iOS 9 vydrźi: Čas hovoru: až 10 hodín v sieti 3G, Používanie internetu: až 8 hodín v sieti 3G, Až 10 hodín v sieti Wi‑Fi, Prehrávanie videa: až 10 hodín, Prehrávanie zvuku: až 40 hodín, Pohotovostný režim: až 250 hodín(cca 10 dní).

iPhone 5S bol najpredávanejší telefón v Septembri 2013. A väčšina ľudí ho používa do dnes. Všeobecne je veľmi obľúbený aj v dnešnej dobe, hlavne kvôli jeho rozmerom.