Apple má so Samsungom novú zmluvu na 2,6 miliardy dolárov, o čo ide?

2
apple-samsung-zmluva---titulná-fotografia---SvetApple

Spoločnosť Apple a spoločnosť Samsung sa na prvý pohľad príliš v láske nemajú. Konkurenčný boj medzi oboma firmami je stále veľmi silný, minimálne čo sa mobilných zariadení týka a aj keď sa Applu darí podstatne lepšie v predajoch a zárobkoch, Samsung je určite technologicky popredu. Každopádne, nech sú vzťahy medzi oboma firmami akékoľvek, jedna bez druhej by zrejme nemohla žiť. Apple totižto zarába na fantastických produktoch a Samsung zase na dieloch, ktoré pre Apple vyrába. Najnovšia zmluva to len potvrdzuje. 

Apple má so Samsungom novú zmluvu na 2,6 miliardy dolárov, o čo ide?

Apple a spoločnosť Samsung Display, čo je vlastne dcérska firma veľkého Samsungu podpísali novú zmluvu na to, aby Juhokórejský gigant dodal Applu od roku 2017 až 100 000 000 displejov. Už na tomto čísle je jasné, že nejde o drobnú objednávku a keďže je faktúra vystavená až na 2,59 miliardy amerických dolárov, nejde ani o najmenšiu sumu, ktorú môže Samsung Display získať.

Zaujímavá informácia je v tomto prípade tá, že zmluva sa týka len väčších 5,5″ displejov, pre model „Plus“. Nejde tu teda o klasický, 4,7″ iPhone. Celková dĺžka zmluvy je napísaná na tri roky od jej začiatku, teda od roku 2017.

Predošlé správy nám síce hovorili o tom, že prepracovaný iPhone príde až v roku 2018, no len prednedávnom túto informáciu vyvrátil veľmi spoľahlivý Ming-Chi Kuo, ktorý tvrdí, že sa ich máme dočkať už na budúci rok.

Je to pomerne zaujímavé, v tomto prípade to asi znamená, že môžeme zabudnúť na model 7S ale rovno príde model 8. Teoreticky by to mohlo aj do seba celkom dobre zapadať. Na únikoch, ktoré sa obajvili pred pár týždňami môžeme vidieť iPhone s veľmi podobným dizajnom, ako má iPhone 6S.

Znamená to teda, že iPhone 7 neprinesie žiadnu výraznú dizajnovú zmenu. iPhone 8 by ale mohol byť prelomový model a presne takúto zmenu by už priniesť mohol. Dokonca nás napadá, že by sa mohol volať aj iPhone Pro po vzore iPadov ale to sa nám zatiaľ príliš nezdá. Uvidíme neskôr!

iPhone 7 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk