Apple, milujem tie detaily a ďakujem ti za ne!

0

Akonáhle som začal používať nový iPhone 6S Plus, nebol som zas až natoľko ohromený, pretože zariadenie vyzerá úplne rovnako ako iPhone 6 Plus a prináša len pár nových funkcií, ktoré ma až tak nedostali. To ale nevadí a niet pochýb, že iPhone 6S Plus je naozaj špičkovým telefónom. Nejde tu totiž len o novinky, ktoré priniesol ale aj o ničo iné. Telefón pôsobí omnoho kvalitnejšie ako jeho predchodca!

Je to ako s autami

Na to, aby som k niečomu prirovnal rozdiel medzi iPhonom 6 Plus a iPhonom 6S Plus, musím použiť autá. Vezmime si príklad. Pokiaľ si niekto kúpi auto, ktoré síce prináša technológie, no je podstate lacnejšie ako drahšie auto s rovnakými technológiami, nemusí to byť hneď o značke. Ak by sme si porovnali napríklad taký Peugeot 508 A BMW radu 3, zistili by sme, že výbava je síce za podstatne nižšiu cenu u Peugeotu lepšia ale spracovaním sa na nemeckého lídra v nižšej strednej triede nechytá. Dobre späť k našim iPhonom.

Ak by som porovnával iPhone nový a starý iPhone, starý by bol asi na mieste Peugeotu a nový na mieste BMW s tým rozdielom, že tu cenová politika prakticky nehrá rolu, nakoľko oba smartfóny stáli ako nové rovnako. Apple sa nezlepšilo len po stránke technológií ale aj po stránke spracovania. Hoci by si to človek na prvý pohľad nevšimol, iPhone 6S Plus mu okamžite príde akýsi pevnejší a robustnejší (žeby placebo z použitia hliníka séria 3000?). Všetky tlačidlá sedia tak presne ako len môžu a to je tá hra s detailami.

Pri novinke sa už nestretneš s hrkajúcim tlačítkom na Zapnutie/Vypnutie zvuku. Je tu úplne nové tlačitko, ktoré je navyše pevnejšie a tak sa netrasie. Všetky detaily sa dostali až pod šasi zariadenia. Tu nájdeme napríklad úplne nové vibrácie po príchode notifikácie. Starý iPhone zavrčal ako traktor. Nikoho v Apple zjavne nenapadlo, že aj vibrácie môžu znieť o čosi exkluzívnejšie. Nový iPhone preto vrčí elegante a decentne. Apple za spracovanie veľmi chválime!

iPhone 6S Plus - svetapple.sk

iPhone 6S Plus – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk