Apple okopírovalo zadok PS Vite!

0
iPad s novým patentom! - svetapple.sk

Playstation Vita je tu snami už nejaký ten piatok, no mnohí z vás určite ani nevedeli, že sa na jeho zadnej strane nachádza dotyková plocha, ktorou sa dajú ovládať hry. Priznávame, že príliš hier ju nevyužívalo, pretože vývojári na prítomnosť danej plôšky akosi zabudli. Každopádne dnes prichádza patent od Apple, ktorý by ju mohol premeniť na takú mini revolúciu v mobilnom hraní!

iPad ako hracia konzola

Tí, ktorí majú iPad určite vedia, že toto zariadenie neslúži len na prezeranie Facebooku či iných webových lokalít ale dá sa využiť aj na mnohé iné aplikácie. Medzi ne samozrejme patria aj hry z AppStore, ktoré dokážu tento fantastický tablet premeniť na skutočnú hernú konzolu! Aj keď hry na ňom stále nedosahujú kvalitu tých počítačových či konzolových, v dnešnej dobe ich slušne dobiehajú a podľa nás je len otázkou času, kým hranie na konzolách či počítačoch úplne zanikne a nahradia ho hry z našich zariadení. To si, zdá  sa, uvedomili aj v Apple a dali si patentovať úplne novú technológiu, vďaka ktorej bude možné iPad ovládať aj zo zadnej strane. Táto technológia síce nie je nová, no dobre, je prakticky totožná s tou, ktorú ponúka PS, no Apple ju umiestnilo predsa ináč. Nenachádza sa totiž na celom zadnom tele zariadenia ale len na jeho rohoch, čo by mohlo umožňovať pohodlnejšie ovládanie hier s tým, že by ste sa nedotýkali displeja. Pokiaľ by teda Apple niečo podobné predstavilo aj v iPade, mohlo by opäť ujsť konkurencii v mobilnom hraní hier, čo poviete?

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk