Apple získal patent na displej so solárnym panelom

0
iPhone 6 a novinový stánok - svetapple.sk

Pokiaľ si si mohol všimnúť za posledné roky, spoločnosť Apple má v sebe akéhosi „ekologického ducha,“ ktorý jej zabezpečuje dobrý fame okolo životného prostredia. Tento ekologický duch sa pomaly ale isto dostáva z veľkých tovární, kde ho poväčšine tvoria solárne panely aj na samotné zariadenia, ktoré sú recyklovateľné. Apple však nechce zostať len pri recyklácii a vymyslelo dobrý spôsob ako predĺžiť životnosť baterky s tým, že zníži náklady na energiu.

Solárne panely

Solárne panely sú úžasný výmysel 20. storočia, pretože nám dokážu vyťažiť elektrickú energiu priamo zo slnka. Vďaka tomu môžme poháňať naše domácnosti, autá či iné zariadenia úplne zadarmo. Získavanie energie zo slnka pomocou tejto technológie teda nie je žiadna novinka, vo svete mobilných zariadení by však mohla byť.

Spoločnosť Apple získala úplne nový patent, ktorý by mohol zakomponovať do displeja iPhonu práve spomínaný solárny panel. Ten by bol pod dotykovou vrstvou a všetko by to bolo vyšpekulované natoľko, aby cez dotykovú vrstvu pretieklo viacej svetla na čo by sa iPhone viacej nabil.

Tento doslova geniálny spôsob nabíjania by sa mohol uplatniť aj v inom zariadení a to v hodinkách Apple Watch. Práve tu by mohla spoločnosť pridať solárny panel, ktorý by hodinky nabíjal po celý čas, počas ktorého by si ich mal na ruke. Apple Watch sú totiž vystavované slnku omnoho viac ako iPhone, ktorý veľmi veľa času trávi vo vrecku. Či už teda Apple v budúcnosti využije tento patent alebo nie uvidíme časom. Dúfame však, že sa raz naozaj objaví a predĺži životnosť našich iPhonov o niekoľko hodín či dokonca dní!

iPhone 5C - svetapple.sk

iPhone 5C – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk