iPhone 6 vs. Galaxy S5 vs. One M8.Kto z koho!

0

Dnes si už ľudia tak akosi zvykli na to, že ich smartfóny parametrami prekonávajú ich počítače. Platí to však len pre používateľov operačného systému Android, pretože ich tátoše majú naozaj obrovský výkon, no je taký dôležitý? Respektíve, dokážu prekonať papierovo výrazne pomalší iPhone 6?

Výkon nie je všetko!

Aj napriek tomu, že si to mnohí ľudia myslia, stále sa mýlia. Nie vždy výkon znamená všetko. Minimálne pri mobilných zariadeniach. Pokiaľ máte zariadenie s papierovo slabučkým dvojjadrovým procesorom, ktorý je taktovaný na smiešnych 1,4 GHz, môže byť lepšie ako zariadenie so štvorjadrovým procesorom od konkurencie, ktoré je ladené na 2,5 GHz! Ako to je ale možné? Je to jednoduché. Ide len o dokonalú kompatibilitu medzi softwarom a hardwarom zariadenia. Pokiaľ má teda zariadenie vysoký výkon, no „fičí“ na Androide, je takmer isté, že bude pomalšie, ako konkurenčný iOS!

Kto to asi tak vyhrá?

Niekedy je mi už trápne, dávať si otázku, na ktorú vopred poznám odpoveď, minimálne pri Jablkovej spoločnosti! Pokiaľ by ste sa ma spýtali, či je rýchlejší Samsung Galaxy S5 alebo HTC One M8, pravdepodobne by som vám nevedel odpovedať. Pokiaľ by ste však do ponuky pridali iPhone, odpoveď by znela celkom jednoznačne! Na následujúcom videu môžte vidieť, aké stabilné sú všetky zariadenia po tom, čo majú spustených 30 aplikácií.  Test zvládol iPhone 6 za minútu 50 sekúnd, po ňom nasledovalo HTC One M8 s časom 2 minúty a 10 sekúnd a nakoniec Samsung Galaxy S5 s časom 2 minúty 59 sekúnd!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk