iPhone 6S, 12-megapixelov a 5 vrstiev!

0

Už pomerne dlho sa špekuluje o tom, že iPhone 6S dostane omnoho kvalitnejší fotoaparát s rozlíšením 12Mpx. Dneska túto informáciu potvrdil aj server Business Insider, ktorý k nej ešte niečo dodal. iPhone 6S sa totiž dočká celkovo lepšieho fotoaparátu a nebude to len o megapixeloch. Fotoaparát dostane 5 vrstiev a jeho kvalita sa má rovnať úrovni DSLR!

Nový fotoaparát

Predstavenie nového iPhonu sa stále viac a viac blíži a na povrch unikajú ďalšie dôležité informácie, ktoré nám prezrádzajú čo ponúkne. V prvom rade by sme sa mali dočkať napríklad technológie Force Touch, pevnejšieho tela či niekoľkonásobne výkonnejšieho HW. To však pravdepodobne nebude všetko. Okrem iného sa šepká aj o omnoho kvalitnejšom fotoaparáte, ktorého fotografie by sa mali približovať kvalite DSLR. iPhone 6S bude jednoducho fotiť úžasne!

Prispieť by k tomu teoreticky mohol aj 12Mpx fotoaparát, ktorý nahradí ten súčasný 8Mpx. V tomto smere sa teda dočkáme až tretinového nárastu. Práve vďaka tomuto by mohli byť fotky teoreticky ostrejšie aj keď všetci vieme, že o megapixeloch to práve nie je. Nový model by mohol ponúknuť 5 prvkový objektív.

V praxi to znamená, že by pozostával z 5 plastových šošoviek, ktoré by na konci krylo zafírové sklíčko, vďaka ktorému sa nič nepoškriabe. Toto sklíčko má totiž druhú najväčšiu tvrdosť po diamante a práve preto sa používa aj napríklad na exkluzívnejších hodinkách Apple Watch či Apple Watch Edition. Väčšie množstvo šošoviek zaručí lepšiu priechodnosť svetla vďaka čomu budú môcť byť fotografie jasnejšie aj v horších svetelných podmienkach. Zatiaľ nevieme žiadne oficiálne informácie o fotoaparáte v novom iPhone, len podobné úniky ale dúfajme, že spoločnosť Apple skutočne vylepší svoj iPhone aj v tomto smere. V súčasnosti fotí ako jeden z najlepších smartfónov na trhu a nikto určite nechce aby o svoju vynikajúci pozíciu prišiel!

iPhone 6 - svetapple.sk

iPhone 6 – svetapple.sk

zdroj: greenpois0n.us

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk