iPhone 6S zničil Galaxy S7 v rýchlostných testoch!

2

V súčasnosti poznáme na mobilnom poli asi len dve mená, ktoré sa neustále spomínajú. Je to iPhone 6S, ktorý bol predstavený ešte v septembri minulého roka, no a potom Samusng Galaxy S7, ktorý je viac menej jeho konkurentom a zároveň čerstvou novinkou. Telefóny si navzájom pomerne dosť konkurujú a tak je dôležitá jedna otázka. Ktorý z nich je rýchlejší?

iPhone 6S zničil Galaxy S7 v rýchlostných testoch!

Pravdepodobne si už videl výsledky testu s fotoaparátom, kde sa voči sebe postavili práve tieto dva smartfóny. V tomto teste jasne porazil Samsung spoločnosť Apple, hoci jej smartfón prišiel 6 mesiacov po tom, ako bol predstavený iPhone 6S. Každopádne víťazstvo to bolo, o tom hádam ani niet pochýb.

Samsung je v tomto smere jednoducho lepší a Apple má tým pádom ešte čo doháňať aby dokázalo juhokórejskú konkurenciu poraziť so svojim modelom 7. Čím sa ale trápiť nemusí je určite výkon nového iPhonu. Ten bude dozaista ešte vyšší ako výkon iPhonu 6S a vzhľadom na výsledok testu, ktorý porovnával výkon oboch smartfónov či už cez aplikácie alebo priamo v praxi to bude oproti Galaxy S7, skutočné delo.

iPhone 6S - svetapple.sk

Samsung totiž nedokázal poraziť ani pol roka staré, Applácke HW, ktorého čipy len tak mimochodom dodával aj on sám. iPhone má čo sa týka výkonu teda jasnú výhodu, nakoľko je rýchlejší ako jeho konkurencia. V tomto prípade to môže byť napríklad aj rozlíšením, ktoré je v prípade Apple nižšie, no vôbec sa nad tým netreba pozastavovať, pretože je dostatočne dobré na to, aby nás nevyrušovali pixely pri bežnej práci. Na prvý pohľad bez lupy je to prakticky to isté.

Rovnako tak za tento fantastický výsledok môže aj operačný systém, nakoľko v Apple sa zameriavajú na dokonalú optimalizáciu HW a SW, keďže jeden operačný systém vyvíjajú len pre niekoľko zariadení a tak nie je problém vyladiť ho do dokonalosti. Samsung má nevýhodu aj v tomto smere nakoľko Android skrýva veľké množstvo chýb, ktoré sa žiaľ prejavia aj na používaní. Nepomáha ani nadstavba TouchWiz a Samsung je jednoducho pomalší.

V súčasnej dobe sa dajú testovať aj iné veci ako rýchlosť procesora či výsledky benchmarkov. Presne preto chalani, ktorí zariadenia porovnávali vyskúšali aj napríklad to, aký je rozdiel medzi senzormi odtlačkov prstov pri oboch smartfónoch. Viac sa už dozvieš v následujúcom videu, tak sa príjemne usaď a uži si porážku Samsungu. Ten len tak mimochodom tiež nie je najlacnejší na trhu, stojí viac ako iPhone!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk