Istého Brita stretla absurdná smrť, zabil ho iPhone vo vani! Pri okolnostiach len krútime hlavou!

0

Už od malička nás učia, že voda a elektronika nie sú príliš veľkí kamaráti. Nie totižto len vodou dokážeš zabiť elektroniku, ale napríklad aj elektronika v kombinácií s vodou dokáže zabiť teba. O to je tu väčšia pravdepodobnosť, ak ju používaš pripojenú k nabíjacej sieti počas toho, ako sa napríklad sprchuješ. To už je úplná hlúposť. Istý Richard Bull to ale tak urobil a nakoniec mu to bolo osudné. Brit umrel vo vani a príčina smrti bol samozrejme elektrický prúd. Okolnosti sú ale ešte zaujímavejšie!

Elektricky prúd

Ako deti sme asi nejedenkrát videli obrázky o tom, ako fén nepatrí do vane, pretože je napojený na sieť a akonáhle príde do kontaktu s vodou tak skratuje, no s ním aj človek, ktoré sa v tej vode nachádza. Voda a elektrika proste nejdú ruka v ruke (alebo možno idú ale pre nás negatívnym spôsobom) a presne preto by sme mali všetkú elektroniku odložiť napríklad počas večerného kúpeľu. Ok, dnešné iPhony sú vodotesné a ak si niekto napustí vaňu a chce v nej vytrvať je logické, že bude používať svoj vodotesný telefón. Nie ale v prípade, že je napojený na nabíjačku. To je už absolútna hlúposť.

Richard Bull z Británie ale na toto očividne nemyslel. Našli ho mŕtveho vo vani v polohe, kedy mu na hrudi ležal jeho iPhone, ktorý bol ešte navyše zapojený v nabíjačke. Už to samo o sebe vyzeralo dosť divne a príčina smrti je tým pádom jasná. Pri manipulácií sa mu mohol telefón čo i len vyšmyknúť z ruky, spadnúť do vody a zasiahol ho naozaj silný prúd.

Samozrejme, toto nikomu neželáme, ale smrť to bola naozaj hlúpa a zbytočná. Ako ukázalo vyšetrovanie, Richard chcel asi svoj iPhone naozaj nabiť, pretože mu káblik do vane viedol až zo spálne (bola to dlhá nabíjačka).

Vyšetrovatelia sa teraz pokúsia obrátiť aj na Apple, minimálne tak to stojí v správe. Svojim spôsobom ale s týmto nemá spoločnosť v podstate nič spoločné. Muž umrel zbytočne a jediné čo sa stalo a ako to súvisí s Apple je fakt, že pri tom použil Apple výrobky. Každé malé dieťa ale vie, že elektrika a voda nemôžu ísť k sebe a tak je dopredu jasné, že to asi Richard nevedel. Nech odpočíva v pokoji!

iphone vo vani - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk