Najhorší pomer displeja k hranám má iPhone

0
iPhone 6 - svetapple.sk

Spoločnosť Apple si dáva dlhodobo záležať na dizajne svojich produktov a tak sa môžme tešiť z neuveriteľne čistých a dokonalých zariadení, ktoré sú v kombinácií s jemnými líniami jednoducho dokonalé. Na to všetko však tak trochu trpí naša ruka, keďže si to vyžiadalo aj istú daň na ich funkcionalite. Minimálne v prípade iPhonu, ktorého hrany sú príliš veľké a tak zaberajú zbytočne veľa miesta!

Infografika

Následujúca inforgrafika nám ukáže to, ako je na tom iPhone v prípade pomeru strán a displeja. Porovnáva najmä to, koľko miesta skutočne zaberajú displeje v určitých smarfónoch. Žiaľ ako sme mohli očakávať, iPhone sa obsadil na posledných piatich priečkach. Konkurenčný Samsung Galaxy S6 však na tom nie je o moc lepšie. Vyhráva približne o 5%. Práve dlhé rohy po stranách nových iPhonov 6 sú takmer najviac kritizované, pretože pomerne výrazne obmedzujú používateľov v ovládaní zariadenia a tí si tak musia zvykať dlhšie, ako tomu môže byť pri konkurencií. Avšak má to aj svoju výhodu. Tým, že je zariadenie väčšie sa doň aj viacej zmestí a to by sa mohlo podpísať aj na výdrži batérie.

15% rozdiel oproti konkurencií je však naozaj citeľný Apple by s tým malo čo najrýchlejšie začať niečo robiť. Avšak nie je príliš pravdepodobné, že by sme sa dočkali napríklad odstránenia home buttonu zo spodku zariadenia. Vzhľadom na fakt, že je to jedna z vecí, ktorá charakterizuje iOS zariadenia. Uvidíme teda, ako to dopadne. Prvá zmena by mohla nastať už pri iPhone 7 a novom dizajne!

Infografika - svetapple.sk

Infografika – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk