Meranie zdravia cez predné senzory na iPhone?

0

Ako si si mohol všimnúť, Apple si dáva počas posledných rokov pomerne dosť záležať na informáciach o zdraví jeho zákazníkov. HealthKit je skrátka výborná vec, ako mať celé naše zdravie po ruke a pohotovo (a hlavne bezpečne) narábať s informáciami o ňom. Apple získalo nový a veľmi zaujímavý patent týkajúci sa práve zdravia a predných senzorov na iPhone. Takto by mohlo fungovať meranie pomocou nich!

Zdravie a senzory

Meranie zdravia pomocou senzorov na prednej strane iPhonu môže zatiaľ znieť ako nezmysel ale ide o skutočne zaujímavý nápad. Človek by si tak vedel pomocou nich zmerať napríklad EKG! Problémom je ale fakt, že by na to potreboval ešte jeden špeciálny senzor určený na takéto meranie. To čím zatiaľ disponuje predná strana iPhonu nevie zmerať prakticky nič.

Určite poznáš aj ty aplikácie pomocou ktorých si vieš zmerať tep. Funguje je to jednoducho, len priložíš palec na rozsvietenú LED diódu a fotoaparát zo zadnej strany, no a potom čakáš na výsledok. Presne takto by mohol fungovať aj celkom nový patent od Apple. Určite sa teda pýtaš prečo Apple nevymyslí niečo na podobnom princípe. Ono by aj vymyslelo, no problém je v tom, že jablková spoločnosť chce jednoducho ponúknuť viac.

Chce dať používateľovi viac informácií ako len správu o srdcovom tepe. Súčasťou predných senzorov by mohli byť aj také, ktoré by napríklad vedeli meriať hladinu tuku v krvi, krvný tlak, hydratáciu krvi či saturáciu kyslíkom. Presne preto bude môcť takýto patent využiť až pri ďalšom iPhone, pretože tie súčastné nemajú v prednej časti zabudované dostatočné množstvo senzorov.

iPhone - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk