Rozlíšenie iPadu Pro proti rozlíšeniu starších iOS zariadení!

0

To, že vývoj a technológie napredujú raketovým tempom dopredu vieme už prakticky desať-dvadsať rokov. Je až neuveriteľné, ako sa za ten čas dokázal počítačový priemysel rozšíriť a zároveň zmeniť. Kým pred piatimi rokmi každý z nás prišiel domov a zapol svoj 5cm hrubý počítač, dnes chytí do ruky 6,1mm iPad Air 2 a surfuje po internete. Na najbližších fotkách uvidíme porovnanie displeja iPadu Pro oproti predošlým iPhonom.

Displej

Určite si zaznamenal, že Apple nevyriešilo displej iPadu Pro nijakým iným spôsobom ako použitím retiny s vysokým rozlíšením. Veľmi múdre rozhodnutie, nakoľko je rok 2015 a obrovské kockaté pixely by sa asi tak drahému tabletu jednoducho nehodili. Jeho 12,9″ displej ponúka rozlíšenie až 2732×2048, čo je skutočne veľa a pri porovnaní s rozlíšením, ktoré sme mali možnosť vidieť v roku 2007 na prvom iPhone, vyzerá toto zariadenie s 320×480 ako prehistorický kúsok hodný do múzea.

Hold, to je vývoj a ten nezastavíš, v tomto prípade nás posunul iba k lepšiemu. Kvalitnejšie displeje sme chceli vždy všetci, no technológia dospela do štádia, kedy sme ich aj skutočne dostali až v roku 2010, kedy Apple predstavilo prvú retinu v iPhone 4. Práve to je počiatok doby, kedy Apple v tomto smere dorovnal konkurenciu!

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk