MacBook Pro zachránil svojmu majiteľovi život

0

Je celkom sranda, že v Apple svete sa deje niečo prakticky každý deň, hoci prezentácie sú len pár krát do roka. Stále tu máme nejaké informácie či už o únikoch alebo o ľudoch, ktorí napríklad denne zničia nejaký ten iPhone „vrámci vedy“. Dnes si ale pozrieme zničený MacBook, ktorý dokázal svojmu majiteľovi doslova zachrániť život. Je až neuveriteľné, čo sa môže vo svete stať a ešte k tomu aké to môže byť kuriózne! 

MacBook Pro zachránil svojmu majiteľovi život

Na svete sa žiaľ deje každý jeden deň niečo hrozné, čo nás zaskočí a človek až krúti hlavou nad tým, akí hlúpi niektorí ľudia dokážu byť. Výnimkou nebol ani posledný prípad, kedy sa stal doslova hrôzostrašný čin na Floridskom letisku Fort Lauderdale. 5 osôb tu zahynulo a ďalších 13 bolo zranených po trúfalom útoku Iránskeho veterána Estebana Santiaga, ktorý po prílete do Kanady zobral svoju príručnú batožinu a odpochodoval na toalety. Človeka až zaskočí, ako je možné, že sa mu v dnešnej dobe niekomu podarí prepašovať zbraň v príručnej batožine, ale tento Iránčan ju mal očividne veľmi dobre skrytú.

Akonáhle vyšiel z toaliet s nabitou zbraňou v ruke, začal bezhlavo strieľať do ľudí z haly. Tento prípad je dosť nepríjemný, avšak pre niekoho nakoniec šťastný. Medzi zasiahnutých totižto patrí aj istý Steve Frappier, ktorý mal so sebou v hale aj svoj milovaný MacBook Pro. Práve vďaka nemu môže dnes hovoriť na CNN o tom, ako mu pravdepodobne zachránil život. Po tom, ako započul výstrely okamžite padol na zem. Už vtedy vedel, že nie je dobre. Avšak dobre našťastie bolo, minimálne pre jeho zdravie a život.

„Akonáhle som započul streľbu, automaticky som padol na zem. Strelec niekoľko krát strelil práve mojim smerom, pričom som pocítil dosť nepríjemne, ako ma niečo zasiahlo do môjho batohu

Akonáhle sa tento incident stal, jeho nešťastne zúčastnený majiteľ MacBooku Pro vybral z batohu počítač a zistil, že mu zachránil život. Bola to poriadna rana a nešlo o žiadnu odrazenú guľku, ale o priamu streľbu. Dôkaz, ktorým bola guľka samotná mu to potvrdila. Možno práve to, ako Apple dbá na dizajn a ponúka zariadenia výhradne z hliníku a nie plastu ako väčšina výrobcov bolo to, prečo je Steve stále medzi živými. Samozrejme, je to aj určitá súhra náhod. Ak sa pozrieš na následujúcu fotku uvidíš, koľko málo chýbalo a guľka by zasiahla svoju dopredu určenú obeť. Počítač však dokázal to, čo je najdôležitejšie. Majiteľ ho už asi používať nebude, je poškodený. Sme si ale istí, že už len pre to šťastie si toto zariadenie ponechá do konca života!

MacBook Pro - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk