Vyskúšaj si Macintosh hneď teraz!

0
Macintosh-test---titulná-fotografia---SvetApple

Veľa našich čitateľov v dobe, kedy spoločnosť Apple predstavila prvý Macintosh (1984), ešte nebolo ani na svete, a tak by sa asi patrilo pripomenúť si tento stroj v kratšom článku. To by bolo ale na dlho. Na svete sa však objavila lepšia možnosť, ktorá ti môže Macintosh predstaviť. Istý programátor sa totiž rozhodol, že z neho urobí emulátor priamo v prehliadači a tak si ho môžeš vyskúšať aj ty! 

Vyskúšaj si Macintosh hneď teraz!

Všetko je to vlastne veľmi jednoduché a rýchle, stačí ak si na svojom počítači zapneš túto stránku a automaticky sa ti začne legendárny počítač zapínať priamo na obrazovke. V skutočnosti ale nebudeš testovať operačný systém z roku 1984 ale omnoho novší z roku 1991.

Ide totiž o Mac OS System 7. Hoci systém nie je rovnaký ako originál systém v Macintoshi, je veľmi podobný a na Macintosh ho bolo možné nainštalovať.

Nejde však o žiadnu novinku a dnes má systém už úctyhodných 25 rokov. Každopádne si môžeš vyskúšať to, ako sa tento, dnes už dedko, ovládal a aké boli počítače pred 25-30 rokmi.

Na naše prekvapenie funguje emulátor pomerne rýchlo a svižne a tak by nemal byť problém ani s pomalšími či staršími počítačmi nakoľko sme ho netestovali na Macu, keďže je v servise. Čo povieš, je to celkom zmena oproti tomu, čo máme dnes, v roku 2016 čo? 🙂

mac os system 7 - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk