50 000$ od Google dostal hacker!

0
Google - svetapple.sk

Aj spoločnosť ako Google má svoje problémy a chyby, ktoré musí jednoducho riešiť. Posledný prípad hovorí o hackerovi, pôvodom z Poľska, ktorý našiel pomerne závažnú chybu a za to, že ju nahlásil, získal odmenu slušných 50 000$. Spoločnosť tak preukázala správny prístup a predviedla konkurencii, ako sa vyhnúť možným problémom.

50 000$ za „nález“

Poľský hacker našiel v App Engine Google pomerne závažnú bezpečnostnú chybu a jeho chovanie bolo naozaj príkladné. Hoci mohol pokojne predať chybu na čiernom trhu a tá mohla byť použitá na nezákonnú činnosť, hacker sa rozhodol ináč a oznámil ju spoločnosti Google. Tým sa vlastne zapojil do súťaže, ktorá už prebieha nejaký ten piatok a ide v nej o to, aby boli podobné chyby nahlasované. Hacker nečakal a bezpečnostnú chybu okamžite oznámil vedeniu spoločnosti Google, ktorá ho príkladne odmenila sumou 50 000$. Ide o jasný príklad, ktorý hovorí, ako sa to má robiť. Hacker dostal pomerne slušnú finančnú čiastku a Google predišlo ďalším problémom!

Google - svetapple.sk

Google – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk