Akcie GoPro klesli kvôli Apple o 12%!

0
GoPro-svetapple.sk

GoPro je spoločnosť, ktorá je v prípade outdoorových kamier asi rovnako revolučná, ako Apple v prípade mobilných zariadení. Práve táto spoločnosť tu vybudovala akúsi základňu pre adrenalínových šialencov, ktorí si radi svoje zážitky zaznamenávajú na kameru. GoPro je totiž nezničiteľná a natáča obraz vo vysokej kvalite. Prednedávnom jej však kvôli Jablkovej spoločnosti výrazne poklesli akcie!

Patent Apple

GoPro prednedávnom zaznamenalo veľký šok na burze potom, ako akcie spoločnosti poklesli výrazne až o 12%. Nikto chvíľu netušil, čo sa vlastne deje, no po pár hodinách sa to nakoniec ukázalo. Apple totiž získal nový patent, ktorý sa týka diaľkovo ovládanej kamery. Tento patent je v istých častiach naozaj revolučný, keďže umožňuje zariadeniam ako Apple Watch a podobne, pripojiť sa na kameru a ovládať ju podobne, ako v prípade iPhonu. Zdá sa, že Apple vyfúklo plány spoločnosti GoPro, ktorej inžinieri na niečom podobnom pracovali s 99% istotou! Každopádne netreba sa báť, že by Apple počas tohto roka predstavilo svoju vlastnú inteligentnú kameru. Celé je to výsledkom nadobudnutia niektorých patentov spoločnosti Kodak, ktorá ich musela, kvôli veľkým problémom predať. Investori sa teda nemusia obávať, že Apple predstaví svoju vlastnú „GoPro“ kameru a tak ovládne celý trh s týmito zariadeniami. Je to veľmi nepravdepodobné a to aj kvôli tomu, že v spoločnosti už dávno nefiguruje John Sculley, ktorý by niečoho podobného schopný určite bol!

gopro-svetapple.sk

Patent Apple – svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk