Google predstavil tablet, ktorý sníma prostredie do 3D!

0

Pokiaľ si spomeniete, nie je tak dávno, keď spoločnosť Google avízovala svoj tablet vrámci projektu „Tango“, ktorý dokázal snímať okolie a premieňať ho do 3D obrazu. Dnes už je takýto tablet realitou a využiť ho budeme môcť napríklad na snímanie rôznych objektov či vytváranie trojrozmerných máp!

Dostupnosť

V obchode Google Play sa už objavil tento tablet, no pokiaľ ste po ňom zatúžili, pravdepodobne vás veľmi nepotešíme. Dostupný je totiž len vo verzii pre vývojárov, ktorí by mali testovať a vyvíjať rôzne nové aplikácie, určené priamo preň. Cena, za takúto verziu nie je tiež najmenšia. Podľa správ sa pohybuje okolo 1000 $. Dostanete za ňu však naozaj solídne „našľapaný“ stroj! V jeho útrobách sa totiž skrýva napríklad čip Nvidia Tegra K1, 4 GB operačnej pamäte, či flash úložisko s kapacitou až 128 GB. Samozrejmosťou je tiež LTE konektivita, ktorá zaručí vývojárom prístup na internet aj mimo siete Wi-Fi. Tí, ktorým sa tablet zapáčil však musíme prezradiť, že na trhu by sa mala objaviť jeho oficiálna verzia už na budúci rok!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk