IBM prepustí 111 800 zamestnancov!

0
IBM - svetapple.sk

IBM alebo spoločnosť, ktorá bola za čias prvého Macintosha najväčším súperom Apple na poli s počítačmi sa čoskoro dočká hromadného prepúšťania. O svoje miesto by tu malo prísť až neuveriteľných 111 800 zamestnancov, ktorý si budú musieť hľadať ďalšie zamestnanie inde. Ako sa však toto hromadné prepúšťanie dotkne spolupráce IBM paradoxne so spoločnosťou Apple?

111 800!

Nie nespravili sme chybu v nadpise. V technologickej spoločnosti skutočne príde o prácu takéto množstvo zamestnancov. Pôjde pritom o najväčšie hromadné prepúšťanie IBM v histórií. Takéto niečo určite nebude priaznivé pre spoluprácu s Apple, ktorá zatiaľ priniesla len niekoľko užitočných aplikácií, no nič poriadne. Je dosť možné, že z tejto spolupráce nakoniec nebude nič, keďže IBM sa za posledné roky výrazne znižujú zisky. Najhoršia správa patrí práve Američanom, ktorí by mali tvoriť väčšinu „vyhodených“ zamestnancov, ktorí si budú musieť hľadať svoje nové miestečko v inej (pravdepodobne) technologickej spoločnosti. Svoje kancelárie budú pritom musieť opustiť už do konca budúceho mesiaca!

Len tak pre zaujímavosť, podobné veľké prepúšťanie sa v spoločnosti konalo ešte v roku 1993, kedy o svoju prácu prišlo až 60 000 zamestnancov. Vtedy museli svoje miesta opustiť už počas jedného jediného dňa! Uvidíme teda kam bude viesť ďalší vývoj spoločnosti, pretože sa zdá, že neustále upadá hlbšie a hlbšie do zabudnutia!

ibm-vs-apple

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk