Kvôli Gangnam Style musel YouTube aktualizovať počítadlo!

0

Určite poznáte známy videoklip Kôrejského speváka PSY, ktorý so svojou skladbou Gangnam Style prekonal ako prvý hranicu jednej miliardy prehratí na videoportáli YouTube. Od tohto úspechu však už prešiel nejaký ten piatok a skladba medzi tým prekonala aj druhý miliardu prehratí. Tu však nastal problém, ktorý musel YouTube urýchlene riešiť!

32-bitové počítadlo

Na YouTube bolo od jeho počiatku používané jednoduché 32 bitové počítadlo, ktoré umožňovalo počítať prehratia do 2 147 483 647. Dôvod bol jednoduchý. Tvorcovia ani zďaleka nepočítali s tým, že by niekto niekedy vytvoril video, ktoré by malo takýto obrovský počet zobrazení. Predsa len sa to však stalo a YouTube bol nútený počítadlo aktualizovať na 64-bitovú verziu, ktorá môže počítať až do 9 223 372 036 854 775 808. Je teda jasné že pokiaľ chce PSY prekonať aj túto hranicu, má naozaj čo robiť! Len tak mimochodom, YouTube aktualizoval počítadlo ešte pred tým než sa podarilo hranicu dvoch miliárd dosiahnuť. Pokiaľ by tak neurobilo, všetky pozretia by sa vynulovali a Kórejčan by začínal opäť od nuly!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk