Presne pred 4 rokmi nás navždy opustil Steve Jobs!

0

Steve Jobs bol jeden z najväčších inovátorov na tomto svete. Jeho produkty nás zasiahli natoľko, že ich v podstate milujeme doteraz. Applu sa darí čoraz viac a Steve pravdepodobne za 56 rokov svojho života nestihol urobiť všetko to, po čom sníval. Dnes uplynul 4. rok od jeho smrti. Dátum úmrtia je uvedený ako 5. október 2011.

Steve Jobs

Steve Jobs bol jednoznačne jedna z najdôležitejších postáv technologického sveta, akú kedy ľudstvo malo možnosť spoznať. Nebol síce nijaký vynálezca ale neuveriteľne šikovný podnikateľ s talentom vyrobiť presne taký produkt, aký v danej dobe ľudia potrebovali, no vôbec o tom nevedeli. Jeho počítače či iPhony sú dokonalým spojením dizajnu a technológie. Aj keď už Steve nežije, jeho myšlienky stále slúžia ako inšpirácia pre spoločnosť Apple.

Je viac ako jasné, že v Apple nezabudli na to, aký je dôležitý dizajn pri zariadeniach. iPhony či iPady sú nádherné. Možno sme tu po jeho smrti mali možnosť vidieť veci, ktoré by asi okamžite zmietol zo stola so slovami „Je to na ho*no“ (napríklad Apple Pencil či vystupujúca šošovka fotoaparátu pri iPhone 6/6S), ale netreba zabúdať na to, že aj tvrdohlavý Steve sa dal prehovoriť. Dôkazom je napríklad fakt, že iTunes môžeme používať na počítači s operačným systémom Windows. Je možné, že by Steve predstavil aj Apple Pencil. Či by tak urobil sa však už žiaľ nikdy nedozvieme. Česť jeho pamiatke a držíme Apple palce, aby sa im s predajmi darilo tak dobre aj v budúcnosti!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk