V kódoch iOS 9.3 sa našli zmienky o ultra rýchlom Li-Fi

0
iOS-9.3-LiFi---titulná-fotografia---SvetApple

Spoločnosť Apple testuje nové technológie prakticky každý jeden deň a možno už dnes rozhoduje o tom, čo uvidíme v iPhone 8 niekde okolo roku 2018. Myslia dopredu a technológiu budúcnosti v oblasti internetu je určite aj Li-Fi, ktoré prenáša internetový signál na báze svetelných paprskov, vďaka čomu je takéto pripojenie až 100 násobne rýchlejšie ako klasické pripojenie cez Wi-Fi. A čo je na tom najlepšie? Prvé zmienky sú v iOS 9.3!

iOS 9.3

V iOS 9.3 sa objavila zmienka o technológií budúcnosti v oblasti prenosú internetových dát cez svetelné paprsky. Táto technológia sa nazýva aj ako Li-Fi a môže byť až 100 násobne rýchlejšia ako klasické Wi-Fi, čo znie naozaj fantasticky. V iOS 9.3 je knižnica s názvom “LiFiCapability” a nachádza sa tu už od IOS 9.1, no nikto si ju zatiaľ nevšimol, čo nám len pripomína, koľko toho môžeme v systéme nájsť a nevieme o tom. Objaviteľ o tejto zložke informoval na svojom Twitter účte a na základe toho reagoval aj americký server Appleinsider.com, ktorý zverejnil informáciu aj pre väčšie publikum a rozšíril ju do sveta.

Technológia bude fungovať na základe bežného svetla a ako prístupové body by mohli v budúcnosti slúžiť napríklad mnohé žiarovky, ktoré sa nachádzajú v našich domoch či bytoch. Rýchlosť prenosu dát môže byť vraj až 224GB za sekundu, čo znie minimálne veľmi zaujímavo. Momentálne je celá táto technológia vo fáze experimentovania a testovania mnohými firmami. Hoci sa jej zmienky objavili v iOS, dosť pochybujeme, že ju Apple použije už tento rok v iPhone 7. Je to dosť skoro, nakoľko vôbec nie je rozšírená, môže ísť navyše o celkom must have v prípade, že príde s iPhonom 7S, čo by mohlo dávať aj dôvod na kúpu. No veď uvidíme, každopádne sa na technológiu už dnes naozaj veľmi tešíme!

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk