Pokiaľ patríte medzi fanúšikov krypto sveta, nasledujúca informácia vás nepoteší. Aj keď sú NFT stále v kurze, záujem o ne zažil výrazný prepad. Ako uvádza portál Wall Street Journal, táto situácia by sa dala bez problémov nazvať kolapsom.
Podľa najnovších zistení analytikov sa globálne predaje NFT spomalili v porovnaní s úvodným ošiaľom až o 92%. Prvotných nakupujúcich by pri tom malo byť o 88 % menej než pred rokom. Dôvodom sú najmä častejšie krádeže, podvody či čisté kopírovanie týchto obrázkov a ich následný predaj na iných službách.
Samozrejme, stále netreba tvrdiť, že NFT je nezmysel a do budúcnosti ho nemá význam nakupovať. Túto technológiu využívajú napríklad väčšie spoločnosti, ktoré vytvárajú hodnotné kolekcie. Spomeňme napríklad Nike či Coca Colu.
NFT ako súčasť Web 3.0
Veľký potenciál vzniká napríklad aj v herných spoločnostiach, kde si ľudia budú môcť kupovať rôzne skiny ako NFT a podobne. Tým pádom by mohli mať potenciál rastu hodnoty (v závislosti od rarity). Zatiaľ však zďaleka nejde o bežnú záležitosť a s takýmito možnosťami sa stretávame skôr sporadicky.
Netreba tiež zabúdať na budúcnosť, kedy by sa mala časť nášho sveta premiestniť do vituálneho prostredia. Aj tu by mohli mať NFT bohaté uplatnenie rovnako ako kryptomeny a ďalšie spôsoby platby.
Nateraz však platí, že nákup digitálnych obrázkov, videí alebo akýchkoľvek iných multimediálnych súborov je považovaný za vysoko rizikový a pokiaľ je to možné, radšej by ste sa mu mali vyhnúť. Platí to hlavne pre tých, ktorí sú v tejto oblasti nováčikmi s vidinou okamžitého vysokého zárobku.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Jedna z najväčších sociálnych sietí na svete ide s dobou a snaží sa do svojho používateľského rozhrania pridať prvky, ktoré sú v súčasnosti veľmi populárne. Reč je samozrejme o Instagrame, na ktorom už môžu niektorí používatelia využívať funkciu zobrazovania NFT.
O tejto novinke nás ako prvý informoval šéf Instagramu Adam Mosseri, pričom možnosť zdieľania zberateľských obrázkov má zo začiatku len hŕstka amerických tvorcov a samozrejme používateľov. Zďaleka teda ešte nejde o funkciu, ktorá by fungovala na globálnej úrovni.
Dôležité je zdôrazniť, že na Instagrame bude možné aj odosielať alebo zdieľať tento digitálny obsah, pričom si za to sociálna sieť nebude účtovať žiadne ďalšie poplatky. Celý proces by mal teda prebiehať zadarmo.
O tom, že Instagram bude spolupracovať s NFT nás poprvýkrát informoval samotný Mark Zuckerberg v marci tohto roka, ktorý aktuálne vedie spoločnosť Meta, pod ktorú spadá Instagram ale aj Facebook. Práve na druhú vymenovanú sociálnu sieť by sa NFT-čka mohli dostať podobným spôsobom, ako na Instagram.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Téma Apple a zariadenia s ohýbateľnými obrazovkami sa v komunite jablkových nadšencov vynára čím ďalej tým častejšie. Keďže konkurencia už dávno ponúka ohybné smartfóny, môže sa zdať, že Apple na tomto poli takpovediac zaspalo. Opak však môže byť pravdou. Gigant z Cupertina totiž dôkladne skúma možnosti iPadov a Macov s ohybnými obrazovkami.
Podľa nových správ od spoločnosti The Elec je zrejmé, že Apple vyvíja nové panely OLED bez polarizátorov, ktoré sa zvyčajne používajú pre prepúšťanie svetla len v určitých smeroch. Vďaka tejto technológii sa výrazne zlepšuje viditeľnosť a svietivosť displeja.
Budúcnosť ohybných displejov?
Jednou z nevýhod polarizačných fólií je, že majú tendenciu znižovať jas a následne aj účinnosť panela. Aby túto skutočnosť výrobcovia kompenzovali, zvyčajne zvyšujú spotrebu energie dodávanú panelu. Tento krok čo však môže mať efekt na výdrž a životnosť panelov.
Zdroj: Luna Display
Odstránením polarizátora bude môcť spoločnosť Apple vyrobiť panely výrazne tenšie, vďaka čomu budú optimálnejšie pre skladacie zariadenia. Apple by tak teoreticky mohlo použiť aj inú technológiu s rovnakým účinkom ako polarizátor, ktorá by sa vyhla spomínaným kompromisom.
Samsung už využil OLED panely bez polarizátorov pre Galaxy Z Fold 3, pričom do nich zakomponoval svoju technológiu „Eco Square“. Tá zvyšuje priepustnosť svetla a zároveň znižuje spotrebu energie. Podobným smerom by sa mohla vybrať aj jablková spoločnosť v prípade vývoja skladacích zariadení.
Jedno zariadenie, viac možností
Správy poukazujú aj na fakt, že Apple spolupracuje so spoločnosťou LG na vývoji skladacieho zobrazovacieho panelu OLED s ultratenkým krycím sklom. Tie sa majú predstaviť v budúcich modeloch MacBookov a iPadov, no ich príchod je podľa analytikov vzdialený niekoľko rokov.
Zdroj: Luna Display
Najviac pravdepodobným scenárom je uvedenie úplne nového zariadenia, ktoré vyplní medzeru medzi portfóliom tabletov a laptopov spoločnosti Apple. Podľa renomovaného analytika na poli obrazoviek ,ktorým je Ross Young pôjde o akýsi hybrid s 20″ obrazovkou.
Nová kategória produktov ponúkne dvojaké využitie a to nie len ako notebook s klávesnicou na obrazovke plnej veľkosti, ale aj ako monitor v kompletne rozloženom stave. Ten bude následne možné používať v kombinácii s externou klávesnicou a myšou či trackpadom.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás na nich dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Všetky doterajšie odhady zo súdka jablkových počítačov naznačujú tomu, že už čoskoro by sme sa mali dočkať MacBooku Air novej generácie. Podľa analytikov a leakerov pôjde o najväčší redizajn, aký sme v prípade najpopulárnejšieho MacBooku mali možnosť vidieť za poslednú dekádu.
Očakávania analytikov a funkcie obsiahnuté vo finálnych zariadeniach sa často zvyknú odlišovať, no v tomto prípade by sa vo väčšine prípadov malo jednať o zhodu. V nasledujúcich riadkoch sme pre Vás zhrnuli niekoľko noviniek a vychytávok, ktoré očakávame od nového MacBooku Air 2022.
Redizajn a nové vizuálne prvky
Fámy týkajúce sa nových farebných variácií MacBookov sa vynorili na pvrch takmer okamžite po predstavení minuloročného 24″ iMacu. Keď spoločnosť v novembri minulého roka predstavila novú generáciu MacBookov Pro bolo jasné, že Air bude ďalším modelom, ktorý sa dočká modernizácie.
Zdroj: 9to5mac
Hoci analytici Ross Young a Ming-Chi Kuo najprv verili, že Apple by mohlo do tohto počítača pridať miniLED, Apple zrejme stále ostane pri LCD paneloch. Novinkou by však mali byť biele rámčeky okolo obrazovky, ktoré sa stali terčom kontroverzie už pri prvotných leakoch.
MacBooky Pro so sebou priniesli aj ďalšiu mnohými nenávidenú skutočnosť a to výrez Notch, nachádzajúci sa vo vrchnej časti obrazovky. Jedným zo scenárov tak je integráciu podobného prvku aj do cenovo dostupnejšieho MacBooku Air 2022. Výraznej zmeny sa dočká aj telo laptopu, ktoré zrejme príde o svoj ikonický postupne sa zužujúci dizajn.
Namiesto toho sa tak dočkáme pravidelného obdĺžnika, čím sa MacBook Air tvarom priblíži k súčasnej generácii základného MacBooku Pro. Okrem toho by malo nové „Airko“ doraziť v nových farebných variáciách, podobne ako v prípade spomínaného kolegu v podobe iMacu 24″ a to v žltej, zelenej, modrej alebo červenej farbe, zatiaľ čo v ponuke by mala ostať aj klasický strieborný variant.
Zdroj: Appleinsider
MagSafe hlási návrat do MacBooku Air
Zatiaľ čo do MacBooku Pro 2021 Apple vrátilo všetky dôležité porty, s MacBookom Air je to trochu zložitejšie. Vývojári totiž z pochopiteľných dôvodov nemôžu byť rovnako štedrí ako pri prémiových zariadeniach. Pozitívnou správou ale je, že okrem Thunderbolt portov a 3,5mm jacku pre slúchadlá by sa v MacBooku Air mal objaviť aj MagSafe.
Pre Air by sa tak uvoľnil jeden slot Thunderbolt, keďže MagSafe bude slúžiť býhradne na nabíjanie zariadenia. Na stole je aj možnosť pridania ďalších dvoch konektorov USB-C Thunderbolt, čo sa však zatiaľ nepotvrdilo.
Zdroj: Apple
Štart novej generácie čipov M2
Najväčšiu pozornosť zo všetkých noviniek si však pýta nová generácia čipov Apple Silicon, ktorá by s najväčšou pravdepodobnosťou mala debutovať práve v MacBooku Air 2022. Spoločnosť Apple sama uviedla, že ďalší čip z modelovej rady M1 už nepredstaví. Toto vyhlásenie otvára cestu pre čip M2, ktorý síce nebude tak výkonný ako procesory M1 Pro, Max alebo Ultra, no bude rýchlejší a výkonnejší ako pôvodná „M-jednotka“.
Čip M2, ktorý je známy pod kódovým označením „Staten“, by sa následne mal predstaviť aj v novom základnom MacBooku Pro a Macu mini. Procesor bude založený na čipe A15 a v základe prinesie 8 jadier CPU (rovnako ako M1) a 10 jadier GPU.
Zdroj: MacRumors
Odhady poukazujú aj na prvky ako vylepšenie FaceTime HD kamery s rozlíšením 1080p, alebo možné povýšenie výdrže batérie, o čo sa má postarať práve efektívnejší čip Apple Silicon.
Hoci Apple stále nepotvrdilo oficiálny príchod zariadenia, jeho predstavenia by sme sa mali dočkať v druhej polovici tohoto roka. Je teda možné, že sa zopakuje scenár spred dvoch rokov, kedy nám gigant z Cupertina predstavil dvojicu MacBookov Pro a Air počas jesennej konferencie 2020.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás na nich dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Ešte pred tým, než spoločnosť Apple v roku 2007 oficiálne predstavila iPhone, vo svojich „laboratóriách“ potajomky vyvinula viacero prototypov, z ktorých si následne vyberala finálny dizajn a hardvér. Väčšina z týchto prototypov disponovala dotykovým displejom a minimom fyzických tlačidiel. Dnes sa však na svetlo sveta dostal prototyp, ktorý je skutočne zaujímavý a po vizuálnej stránke pripomína klasické Nokie.
V prednej časti môžete pozorovať malý LCD displej a pod ním ikonické koliesko, ktoré slúži na ovládanie iPodu. Prekvapením je však zadná strana prototypu, kde sa vyskytuje numerická klávesnica a takisto fotoaparát s jednoduchým systémom lamiel, ktoré chránia samotnú šošovku pred poškodením.
Tento tajný produkt odhalil známy inžinier a dizajnér Tony Fadel, ktorý bol v spoločnosti Apple od roku 2000 zodpovedný za vývoj iPodu. No a keďže Fadell nedávno vydal svoju novú knihu s názvom Build, teraz sa podelil o podrobnosti, ktoré sa týkajú jeho pôsobenia v spoločnosti Apple a ďalších technologických firmách.
Apple to skúšalo s Motorolou
GSM Arena
Príbeh o vývoji prvého iPhonu už rozprávalo mnoho ľudí. Po tom, čo bola spolupráca spoločnosti Apple s Motorolou s cieľom umiestniť iTunes na zariadenie ROKR E1 neúspešná, sa rozhodol Steve Jobs spolu so svojim tímom vyvinúť svoj vlastný smartfón. Všetko sa to udialo niekedy v roku 2005.
Pred rokom 2007 však spoločnosť Apple nemala žiadne iné mobilné zariadenie v predaji s výnimkou iPodu, ktorý bol napokon prvýkrát použitý ako koncepčný základ pre smartfón.
Keď spoločnosť skúmala myšlienku jednoduchého umiestnenia telefónu do iPodu, vznikol svojrázny prototyp s kolieskom Click Wheel, ktoré sa po otočení spodnej polovice zariadenia zmenilo na numerickú klávesnicu.
„iPod Phone“ ako základ pre vývoj iPhonu
Podľa Fadella bol prototyp zostrojený výrobcom tretej strany v počiatočných fázach vývoja zariadenia s interným názvom „iPod Phone“.
Vďaka otočnému systému mohli používatelia rýchlo zmeniť spodnú časť iPodu a používať ho ako telefón. Prototyp mal aj zabudovaný fotoaparát a farby produktu už boli dosť podobné tým oficiálnym, ktoré používal aj prvý iPhone v roku 2007. Napokon môžeme byť s oficiálnym dizajnom skutočne spokojní.
Ak by totiž Apple predstavilo vyššie opisované zariadenie, len ťažko by s ním vo svete spôsobilo takú revolúciu, ako so svojim produktom, ktorý ma 3,5″ kapacitný displej a jednoduché ovládanie vďaka operačnému systému iPhoneOS (neskôr iOS). Súhlasíte?
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Sledovacie zariadenie AirTag môže byť jednoduchým a účinným pomocníkom v situáciách, keď stratíte svoje predmety alebo batožinu, prípadne vám ju niekto ukradne.
Svoje o tom môže povedať aj istý muž z Austrálie, ktorý cez víkend vďaka AirTagu našiel svoje fotografické vybavenie v hodnote 7 000 $. To je v prepočte asi 6 500 €.
Graham Tait, profesionálny fotograf zo Sydney, bol na cestách, keď mu na parkovisku hotela, v ktorom bol ubytovaný, ukradli všetko jeho fotografické náčinie a takisto počítač. Ako iste viete, táto technika nie je vôbec lacná.
Tait opísal celú situáciu pre 9News nasledovne: „Včera v noci, keď sme cestovali po Flinders Ranges, sa do môjho auta vlámal zlodej a vzal mi tašku s notebookom a fotoaparát.“
Všetko zachránil AirTag za 35 €
Veľkým šťastím bolo, že si fotograf nedávno zakúpil zariadenie AirTag, ktoré stojí na Slovensku asi 35 €. Sledovací prívesok pripevnil ku svojmu fotografickému náčiniu a po tom, čo zmizlo, ho vďaka aplikácií Nájsť pomerne jednoducho vystopoval.
Akonáhle zistil, že všetky predmety sa stále nachádzajú na jednej z izieb hotela, na ktorej bol ubytovaný, okamžite kontaktoval políciu, ktorá sa rýchlo dostavila na miesto činu. Následne sa Taitovi podarilo získať všetko príslušenstvo späť, vrátane fotoaparátu, počítača, peňaženky a GoPro kamery.
Pokiaľ by si AirTag nezakúpil, pravdepodobne by na svoje príslušenstvo dnes už iba smutne spomínal. Používate AirTag aj vy?
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Hoci sa spoločnosť Apple za posledné roky etablovala na trhu aj ako poskytovateľ služieb, jej príjmy stále pochádzajú predovšetkým z predaja hardvéru. Ako však vieme, predplatné členstvá by sa v dohľadnej dobe mali stať hlavným ťahačom zárobkov jablkovej firmy. To všetko sa zdá byť na správnej ceste, keďže Apple zaznamenáva vyššie tržby zo služieb ako napríklad z predaja Macov či iPadov.
Zaužívané možnosti však nie sú jediným esom v rukáve Apple. Spoločnosť chce kategóriu služieb posunúť ešte ďalej, k čomu má dopomôcť presadzovanie streamovacích platforiem a reklám. Apple chce v blízkej dobe reštrukturalizovať svoj tím starajúci sa o služby, aby sa táto kategória stala ešte ziskovejšou. Eddy Cue, ktorý zastáva post senior viceprezidenta spoločnosti Apple pre služby, už zavádza niektoré zmeny s cieľom podporiť stúpajúci trend.
Zmeny v internej štruktúre prichádzajú v čase, keď služby Apple zaznamenali rekordné zisky a počty predplatiteľov. Jediný zdroj reklamy spoločnosti Apple, ktorým sú reklamy vo vyhľadávači App Store, vzrástol v roku 2021 o 238 % na 3,7 miliardy dolárov. Podľa prognóz dosiahne do konca tohto roka 5,5 miliardy.
Zdroj: Apple
Potenciálnym lákadlom má byť aj pridanie exkluzívnych športových prenosov, kde nebude chýbať americká NFL alebo rozšírenie MLB, ktorá sa už nachádza v zozname streamovacej služby Apple TV+. Na stole je aj možnosť dodatkového predplatného vo forme športových či iných balíčkov, ktoré si záujemcovia môžu predplatiť mimo štandardného členstva.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Ako uvádzajú predstavitelia najväčších svetových firiem, aktuálna globálna kríza, ktorá súvisí s nedostatkom polovodičov, vychádza z akútneho nedostatku viacerých komponentov. Čipy však nechýbajú len konečným zariadeniam, ale aj strojom, ktoré ich vyrábajú.
Na tejto teórií sa zhodujú spoločnosti Intel, Apple či TSMC. Nákup nových zariadení, ktoré sú schopné produkovať kvalitné polovodiče, je vždy náročný a zdĺhavý. Dôvodom je zložitosť a presnosť finálnych produktov.
A zatiaľ čo sa dodacie lehoty týchto strojov pred pandémiou COVID-19 merali v mesiacoch, aktuálne na ne výrobcovia čipov musia čakať od 2 do 3 rokov.
Problémy stále spôsobuje COVID-19
Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa nedostatok polovodičov tiahne už od polovice roka 2020 do dnešných dní a ani najväčšie firmy na svete ho nedokázali za túto dlhú dobu vyriešiť. Uvidíme, ako sa to bude celé vyvíjať v najbližšom období.
Situáciu v súčasnosti komplikuje aj opakujúca sa pandémia v Číne, kde kvôli výraznému výskytu ochorenia COVID-19 zatvárajú celé výrobné haly a takisto aj mesta. Lockdown je teda v niektorých častiach krajiny podobný, ako v roku 2020.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Mníchovská automobilka je preslávená svojim dokonalým multimediálnym systémom iDrive, ktorého ovládanie je v každej generácii vozidiel príkladné. Napriek tomu ale žijeme v dobe, kedy máme k dispozícii technológie ako Apple CarPlay či Android Auto a používame ich radšej, než pôvodné riešenie od výrobcu.
Nie je žiadnym tajomstvom, že BMW má dlhodobo problémy s dodávkami čipov. Ešte minulý rok v novembri preto začalo niektoré svoje modely ponúkať bez dotykovej obrazovky. To ale zďaleka nie je všetko a v súčasnosti sa už predlžujú aj čakacie lehoty na vozidlá, čo vám vieme potvrdiť aj my v redakcii.
Ako dnes uviedol portál Automotive News Europe, automobilka sa napriek tomu snaží robiť všetko čo je v jej silách, aby sa akémukoľvek meškaniu vyhla.
V posledných mesiacoch dokonca zmenila dodávateľa čipov, na čo však doplatia všetci milovníci moderných technológií. Práve kvôli nim sa v systémoch neobjavujú funkcie Apple CarPlay či Android Auto. Našťastie je to len dočasné.
Zostaňte pokojní, postačí vám update
Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí sa už dostali ku svojmu BMW, ktoré bolo vyrobené tento rok, nemusíte sa obávať, že by špeciálne systémy neboli nikdy k dispozícii.
Podľa zahraničných médií budú nové vozidla vyžadovať aktualizovaný softvér, ktorý ich sem po čase opäť pridá. Samotný update by sa mal nainštalovať „bezdrôtovo“ a najneskôr do konca júna.
V súčasnosti nie je jasné, koľkých modelov sa táto „výnimka“ týka, no podľa všetkého ňou trpia zákazníci nie len v Európe ale aj v USA. Dotknuté vozidlá obsahujú vo svojej špecifikácii kód „6P1“.
Na záver len doplníme, že práve BMW je firma, ktorá úzko spolupracuje aj so spoločnosťou Apple. Práve táto automobilka ponúka jeden z najviac integrovaných zážitkov s ekosystémom jablkových zariadení, s podporou digitálneho kľúča či plne bezdrôtovým rozhraním Carplay. To sa začalo v prvých vozidlách objavovať už v roku 2016.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?
Ako píše Fortune, zdá sa, že ruská vláda nie je z nedávnych aktivít miliardára Elona Muska vôbec nadšená. Už od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu sa aktívne zapája do pomoci a pravidelne sa ku celej situácii vyjadruje. Nedávno sa však objavila informácia, že niektorí ruskí predstavitelia majú s jeho osobou veľký problém.
Musk ešte v nedeľu večer napísal na Twitter, na ktorom ho v súčasnosti sleduje viac ako 91 miliónov ľudí, že sa mu vyhrážal najvyšší ruský predstaviteľ. Dôvodom sú satelity Starlink, ktoré má vraj používať SpaceX na poskytovanie informácií o priebehu celej vojny a internetu na Ukrajine.
Netrvalo dlho a len včera miliardár na svojom profile zverejnil príspevok s textom: „If I die under mysterious circumstances, it’s been nice knowin ya“ („Ak zomriem za záhadných okolností, rád som ťa poznal“). Táto správa okamžite vyvolala mediálny ošiaľ po celom svete.
Na tweet reagovali známe mená
Tesne po tom, ako Elon zverejnil svoj pesimistický príspevok naň reagoval napríklad youtuber Mr. Beast. Miliardára sa opýtal, či si bude môcť nechať sociálnu sieť Twitter, pokiaľ sa stane to, o čom píše vo svojom tweete.
Komentára sa napokon nezdržala ani Maye Musk, 74 ročná matka Elona Muska, ktorá mu napísala, že to čo tvrdí nie je vtipné. Elon opäť odpovedal nad vecou, pričom uviedol, že sa pokúsi urobiť všetko preto, aby zostal nažive.
Je ťažké odhadnúť, v akom nebezpečenstve sa reálne Elon Musk nachádza. Keďže však ruskí predstavitelia vedú silnú propagandu o tom, ako pomáha „fašistickým silám na Ukrajine“ a vyjadrujú sa priamo ku jeho osobe, akékoľvek vyhrážky nemôže brať na ľahkú váhu.
Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?