Silné heslo je vo väčšine prípadov to, čo vás delí od potencionálneho ohrozenia vašej bezpečnosti a straty osobných údajov na internete. Napriek tomu si ľudia nedajú povedať a práve heslu nevenujú pozornosť. Napokon to tak aj dopadá. Toto je 7 chýb, ktoré používatelia robia pri výbere hesla!

4Používame jednoduché otázky v prípade, že heslo zabudneme

Používame jednoduché otázky v prípade, že heslo zabudneme
Používame jednoduché otázky v prípade, že heslo zabudneme

Možno si ani neuvedomujete, koľko toho o sebe dávate vedieť na internete a sociálnych sieťach. Pokiaľ máte deti, vnukov, psíkov či iné zvieratká a ich mená sú známe, nie je úplne vhodné zvoliť si otázku „Meno môjho syna“ alebo „Pes“. Hackeri si môžu tieto nápovedy pozrieť tiež a potom je to už len otázka času, kým zistia odpoveď na to, aké používate heslo.

Presne preto používajte len také otázky, na ktoré sa vrámci internetu nedajú nájsť odpovede. Skúste napríklad otázku, ktorú nemá šancu nikto uhádnuť, pretože pochádza z čias, kedy ste ešte na internete a sociálnych sieťach nefigurovali. Tak isto je možné riešenie aj tento spôsob nápovedy úplne deaktivovať alebo ho využiť vo svoj prospech a napísať nezmysel, čo môže útočníka zmiasť.

Treba byť len trochu kreatívny. Dnešná doba je zlá a šikovní ľudia majú prsítup k väčšiemu množstvu informácii, ako si myslíte. Dávajte si teda na to pozor. Nikdy neviete, kto vám práve kontroluje Facebook z roku 2012 a zisťuje, kto bola vaša prvá partnerka vo vážnom vzťahu…

Prečítajte si tiež  Samsung chystá revolučnú funkciu, ktorou prekoná iPhone
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.