Silné heslo je vo väčšine prípadov to, čo vás delí od potencionálneho ohrozenia vašej bezpečnosti a straty osobných údajov na internete. Napriek tomu si ľudia nedajú povedať a práve heslu nevenujú pozornosť. Napokon to tak aj dopadá. Toto je 7 chýb, ktoré používatelia robia pri výbere hesla!

5Ignorujeme upozornenia na pokusy prístupu k účtu

Ignorujeme upozornenia na pokusy prístupu k účtu
Ignorujeme upozornenia na pokusy prístupu k účtu

Pravdepodobne sa to už stalo každému z vás, avšak väčšina ľudí takéto upozornenie len prehliadla alebo mu nevenuje príliš veľkú pozornosť. Predovšetkým Google, Facebook a podobné stránky sa vás pýtajú občas zvláštne otázky.

Overujú či ste sa do svojho účtu nesnažili prihlásiť z netradičného miesta a zariadenia. Pokiaľ ide o miesto, kde ste sa v daný deň v určenom čase nenachádzali, môžete mať problém.

V podstate to znamená to, že ak si z vás niekto nerobí srandu, chceli vás hacknúť alebo vás dokonca hackli a poznajú prístupové údaje ku vašemu účtu. Hoci dnes už všetky väčšie spoločnosti používajú prepracované prvky overovania (takže nie je také jednoduché dostať sa na cudzí účet), nie je to nereálne. Pokiaľ sa vám teda niekedy objavila podobná správa, najlepšie, čo môžete urobiť je zmena hesla.

Akonáhle sa do toho pustíte, nezabudnite na to, že nestačí vymeniť len čísla alebo veľké a malé písmená. Heslá treba zmeniť surovo úplne celé. Zase by ale mali dodržiavať všetky zásady, ako v prípade prvého bodu. Tými sú v princípe unikátnosť a dĺžka

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.