Celý svet už čaká na nadchádzajúcu mediálnu udalosť spoločnosti Apple, na ktorej by nám firma mala predstaviť očakávaný iPhone 15 so všetkými vylepšeniami. Event sa zrejme udeje už 12. septembra, pričom technologický gigant z Cupertina môže prekvapiť aj ďalšími produktami. A nebude toho práve najmenej.

O iPhone 15 píšeme prakticky každý deň a aj vďaka nášmu veľkému článku o ňom vieme takmer všetko. Čo však ďalšie produkty, ako Apple Watch Series 9, vylepšené Apple Watch Ultra 2. generácie a ďalšie, ktoré by tiež mali prejsť generačnou obmenou, alebo aspoň aktualizáciou a zatiaľ sa o nich veľa nehovorí? Presne tým sa budeme venovať v tomto článku. Tak poďme na to.

1. Apple Watch Series 9 

Apple Watch Series 9 v ružovej farbe
Zdroj: MacRumors

Spoločnosť Apple v roku 2023 predstaví úplne nové Apple Watch Series 9, od ktorých však popravde neočakávame žiadne veľké zázraky. Okrem nového ružového farebného prevedenia by hodinky mohli prísť s novým čipom, ktorý nahradí aktuálny procesor používaný už niekoľko dlhých rokov.

Podľa únikov má byť čip S9 založený na čipe A15 Bionic, ktorý dnes Apple používa napríklad v iPhone 13, alebo iPhone 14. Hodinky by vďaka nemu mohli ponúkať vyšší výkon a hlavne lepšiu efektivitu. V praxi to znamená rýchlejšie spúšťanie aplikácií a zároveň nižšiu spotreba energie. Ak však očakávate zmenu dizajnu, rovno na to zabudnite.

Apple si toto „eso v rukáve“ skrýva až o rok, kedy by mohol na svet priniesť kompletne prepracované Apple Watch X. Tým sme sa viac venovali v tomto článku.

2. Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra titanium finish
Zdroj: BGR

Aj keď sme si pôvodne mysleli, že Apple Watch Ultra nebudú odhaľovať svoju novú generáciu každý rok, pravdepodobne vďaka ich obrovskému úspechu sa ich spoločnosť Apple rozhodla aktualizovať aj v roku 2023.

Všetci outdooroví nadšenci sa preto môžu tešiť na jemne prepracovaný model, v ktorého srdci bude biť výkonnejší procesor S9 rovnako, ako v prípade Apple Watch Series 9. Hodinky by tiež mali prísť, ako vôbec prvý Apple produkt s komponentami, ktoré budú vytlačené pomocou 3D tlačiarne. Vraj to môže znížiť celkovú hmotnosť zariadenia.

Aby toho nebolo málo, Apple Watch Ultra 2 už nemusia byť dostupné iba v prirodzenej sivej titánovej farbe, ale po novom aj v tmavšom odtieni, ktorý dnes v ponuke chýba, ako soľ. Na toto sa veľmi tešíme!

3. Nové puzdrá pre iPhone a nové remienky pre Apple Watch 

Apple Watch Series 9 náramok
Zdroj: Kosutami, MacRumors / úprava redakcie

Ako býva zvykom, spoločnosť Apple na svojej septembrovej Keynote predstaví aj nové druhy príslušenstva, ktoré bezprostredne používame na našich iPhonoch a inteligentných hodinkách Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Máme novinky o iOS 16. Systém bude mať prepracované funkcie a taktiež nové apky

Konkrétne by sme sa mali dočkať krytov v sviežich farbách a pravdepodobne aj s novým ekologickým materiálom, ktorý nahradí kožené prevedenia. Tie Apple z ponuky zrejme raz a navždy vyradí. Škoda.

Rovnako tak Apple údajne plánuje predstaviť aj nový nylonový náramok pre Apple Watch, ktorý bude mať magnetickú sponu rovnako, ako veľmi elegantný kožený remienok Modern Buckle.

4. AirPods Pro 2. generácie s USB-C konektorom 

AirPods Pro USB-C
Zdroj: MacRumors

Viaceré zahraničné média a leakeri naznačujú, že bez zmeny sa nezaobídu aj aktuálne jedny z najlepších bezdrôtových slúchadiel na svete, AirPods Pro 2. generácie.

Na zásadné hardvérové vylepšenia, ale rovno zabudnite. Apple prepracuje iba nabíjací box, ktorý by mal dostať konektor USB-C rovnako, ako iPhone 15.

Apple vďaka tomu predčasne začne spĺňať pripravované pravidlá a zákony EÚ, ktoré by mali vstúpiť do platnosti koncom roka 2024. Samozrejme, zmena konektoru nebude mať žiaden vplyv na zvyšné funkcie, alebo schopnosti AirPods Pro 2.

5. Farebné USB-C káble pre iPhone 15

Farebné káble USB-C pre iPhone 15
Zdroj: Twitter / Kosutami

Pred pár dňami sa objavili indície, že spoločnosť Apple v balení nových iPhonov 15 konečne prepracuje materiál, z ktorého sú vyrobené káble. Tieto produkty s koncovkou USB-C už nebudú gumené, ale mohli by používať textilnú povrchovú úpravu, vďaka čomu budú podstatne odolnejšie.

A aby toho nebolo málo, tieto káble by mali farebné ladiť s iPhonom, ktorý si používateľ zaobstará. Balenia zariadení by vďaka tomu mohli byť oveľa veselšie.

Taktiež sa objavili informácie, že samotné káble majú merať 1,5 metra, čo je o pol metra viac, ako majú nabíjacie káble pre iPhone dnes. To by nás popravde vcelku potešilo.

6. Thunderbolt kábel pre iPhone 15 Pro

Apple si uletelo. Nový Thunderbolt 3 Pro kábel dlhý 2 metre predáva za 149€!
Apple si uletelo. Nový Thunderbolt 3 Pro kábel dlhý 2 metre predáva za 149€! (Zdroj: Apple)

Spoločnosť Apple by mohla podľa uniknutých informácií ponúkať ku drahším modelom iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max / 15 Ultra špeciálny USB-C kábel pre rýchlejší prenos dát s podporou technológie Thunderbolt, alebo USB4. Vďaka tomu by fotky a videá zo zariadenia mohli prúdiť napríklad do počítača rýchlosťou až 40 Gb/s.

Dĺžka kábla by mala mať údajne 0,8 metra, čo je podstatne menej, ako aktuálne ponúkaný Thunderbolt 4 Pro od spoločnosti Apple. Ten má až 1,8 metra. Tento kábel by sa navyše nemal nachádzať v balení, ale Apple ho bude ponúkať samostatne. Ak je to skutočne pravda, náš odhad je, že bude stáť klasicky aspoň 100 €!

7. Nové operačné systémy 

iPhone 15 Pro Max a iOS 17
Zdroj: Appleinsider / iOS 17 (úprava redakcie)

Na záver stojí za zmienku aj to, že spoločnosť Apple nám na evente konečne prezradí, kedy sprístupní operačné systémy iOS 17 pre iPhone, iPadOS 17 pre iPad, watchOS 10 pre Apple Watch a tvOS 17 pre Apple TV pre všetkých používateľov.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro dostane prepracovaný Lightning. Na USB-C ale zabudnite

Očakáva sa, že dátum bude niekoľko dní, nanajvýš týždňov po uskutočnení konferencie. Tá sa bude konať, ako už bolo spomenuté vyššie, 12. septembra 2023.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -