Apple bude v USA staviať počítače!

0

Donald Trump je veľmi iniciatívny prezident. Svoju prehnanú iniciatívu dokonca vkladá aj tam, kde ju veľmi netreba, a to do nápadu vyrábať Apple produkty na domovskej pôde. Je evidentné, že Applu sa viac oplatí vyrábať v Číne, nielen kvôli lacnej pracovnej sile, ale aj kvôli veľkému dodávateľskému reťazcu, ktorý jednoducho v USA nie je vybudovaný a bolo by príliš komplikované aby to fungovalo štýlom dovozu. Apple tu ale predsalen počítače vyrábať bude. Nebudú to ale počítače Mac.

Apple bude v USA staviať počítače!

Iniciatívne Apple bude v USA vyrábať počítače. Toto tvrdí renomovaný The Business Insider. Čo je na tom pravdy? Vlastne všetko s tým, že tu je jedno veľké „ale“. Pokiaľ si si myslel, že Apple tu začne opäť vyrábať Macy tak ako kedysi, si na omyle. Je síce pravda, že súčasný prezident na to tlačí a snaží sa to presadiť, to je ale zatiaľ všetko. Žiadna výroba v skorej dobe sa do USA nechystá. Teda vlastne chystá, ale nepôjde priamo o počítače pre koncových zákazníkov.

Apple má v Mesa (Arizona) zariadenie, ktoré tak trochu dosluhuje a uvažuje, čo s ním bude robiť naďalej. Výborný nápad by bol, keby tu začal vyrábať severy a dátové centrá, ktoré by mohli byť používané v jeho zariadeniach, ktoré sa nachádzajú po celých Spojených štátoch. Znie to možno trošíčku zvláštne, ale tak to skutočne vyzerá. Apple v súčasnosti takéto zariadenia nevyrába, no vzhľadom na to, že jeho internetové služby neustále rastú na popularite, je pomerne logické, že potrebuje vybudovať ešte väčší ekosystém zariadení, vďaka ktorým budú fungovať, no a pokiaľ môže znížiť náklady tým, že si ich začne samo vyrábať, znie to pomerne logicky, že túto možnosť využije.

továreň - svetapple.sk

Tieto plány si však nikto len tak nevycucal z prsta, to by bola poriadne od veci informácia. Tieto plány pochádzajú priamo zo zverejneného federálneho spisu Mesa. Mesto chce získať pre Apple súhlas od rôznych úradov na to, aby mohla spoločnosť montovať hotové výrobky na svojich linkách. Problém je ale v tom, že bez špeciálneho oprávnenia nemôže Apple prijímať diely zo zahraničia bez platby cla. Na to, aby teda Apple mohlo vôbec niečo urobiť musí najprv získať všetky potrebné oprávnenia, ktoré mu budú dovoľovať danú činnosť.

Ak sa to ale podarí, na území USA bude Apple opäť vyrábať počítače. Hoci to ešte nebudú Macy tak, ako sľubuje Donald Trump, počítače to budú, navyše veľmi dôležité. Práve na nich totižto bude stáť ekosystém internetových služieb, bez ktorého by Apple ani zďaleka nedosahovalo také obraty, aké v skutočnosti dosahuje!

MacBook - svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk