Aktívne rohy na Mac OS X

0

Zaujímavá funkcia operačného systému OS X je tzv. “aktívne rohy”. Ide o funkciu kde prejdeš do hociktorého rohu kurzorom a stlačením ľubovoľnej klávesy sa vykoná príkaz, ktorý si nadefinuješ. Pre každý roh si môžeš nadefinovať inú funkcionalitu. Pre niekoho možno zbytočná funkcia, ale viacerí ju určite uvítajú a zrýchli sa im práca na svojom zariadení.

Ako na to

Poďme si ukázať kde sa tieto aktívne rohy nastavujú.Prejdeš na Systémové nastavenia -> Plocha a šetrič -> Šetrič obrazovky a uvidíš vpravo dole aktívne rohy. Klikneš na aktívne rohy a vyskočí ti nové okno, tam už si nadefinuješ svoje skratky. Odporúčam pridať, že držaním cmd, alt alebo shift a prejdením do rohu sa ti spustí vybraná funkcia. Nadefinuješ to tak, že keď vyberáš danú funkciu, držíš príslušnú klávesu.

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk