Apple Pay sa v USA rozrastá už aj na úrady

0
Apple Pay - svetapple.sk

Apple Pay je služba umožňujúca platbu pomocou smartfónu iPhone 6 a 6+. Využíva technológiu NFC (near field communication) a v spojení s Touch-ID, teda rozpoznaním odtlačku prsta, ide o bezpečnejšiu formu platenia, než je bezkontaktná platba klasickou kartou. V súčasnosti je dostupná len pre americký trh, no jej spustenie je plánované na apríl tohto roku, za čo môžeme ďakovať spoločnosti Visa.

Od New Yorku po San Francisco už bez problémov zaplatíte iPhone-om. Apple na svojej stránke informuje, že klasickú kartu či peňaženku nemusíte vyťahovať v obchodoch ako McDonald’s, Sephora, Nike, Subway a ďalších. Významnou správou je fakt, že v septembri 2015 bude možné platiť kartou doknca aj úradné platby, samozrejme, zatiaľ len v USA. Ako informoval portál TechCrunch, ide o významný krok pre spoločnosť s jablkom v logu, nakoľko ide o postup vpred zo súkromnej sféry do verejného sektoru. Pre začiatok pôjde napríklad o platbu vstupného do národných parkov, no CEO Apple-u sa vyslovil, že ich ciele sú ešte vyššie. Radi by službou Apple Pay pokrývali aj výdavky štátnych zamestnancov či neskôr úplne nahradili cestovné pasy alebo vodičské preukazy.

Apple Pay-svetapple.sk

Apple Pay-svetapple.sk

„Zavádzanie inovácií do verejného sektoru je dôležitou úlohou pre štát. Ide o dôkaz starostlivosti krajiny ako inštitúcie, ktorá má ponúkať svojim občanom isté služby. Hoci niekto môže namietať prílišnou „informatizáciou“ spoločnosti, no z môjho pohľadu to prináša viac výhod ako nevýhod. V neposlednom rade to umožňuje štátu podrobnú kontrolu peňažných tokov,“ okomentoval pre nás situáciu Michal Suchoba, angel investor a expert na inovácie s viac než 20-ročnými skúsenosťami v IT.

Apple Pay - Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

Apple Pay – Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

zdroj: itspecial.sk

 

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk