Apple prijalo ďalšieho zamestnanca Tesly na projekt Titan!

0
Tesla P90D - svetapple.sk

Spoločnosť Apple zdá sa neustále pracuje na svojom prvom samočinnom vozidle a skupinku inžinierov, ktorí postupne prichádzajú z iných spoločností ešte stále definitívne neuzavrela. Po novom sa k početnému tímu pridal aj Jamie Carlson, ktorý pracoval v spoločnosti Tesla. Prezradil ho profil na sociálnej sieti Linkedin.

Nový zamestnanec

Zdá sa, že spoločnosť Apple chce mať na svojom vozidle, ktoré v súčasnosti poznáme pod krycím názvom Apple Titan, nasadených tých najlepších ľudí a tak si najala ďalšieho bývalého zamestnanca spoločnosti Tesla, ktorá vyrába asi najlepšie elektromobily na svete. Na tomto zamestnancovi je veľmi zaujímavé minimálne to, že v Tesle pracoval na systémoch samočinného riadenia. Práve preto je viac než pravdepodobné, že podobnú funkciu bude zastávať aj pri projekte Apple Titan. Pred tým ako robil v Tesle pracoval v spoločnosti Gentext Corp.

Vďaka týmto informáciám sa čím ďalej tým viac potvrdzuje skutočná existencia tohto projektu. Na čo by potom spoločnosti Apple bol človek, ktorý je viacmenej profesionál v oblasti autonómneho ovládania vozidiel, keď Apple nič, čo by mohlo byť teoreticky mohlo byť autonómne nevyrába. Navyše automobilový priemysel zaznamenáva veľký rozvoj samočinných vozidiel a pokiaľ by mohol niekto priniesť v tomto obore revolúciu,  mohlo by to byť práve Apple!

Tesla pred konferenciou - svetapple.sk

Tesla pred konferenciou – svetapple.sk

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk